SOS NIGHT
Noc Naukowców - w nauce nadzieja

Podczas Nocy Naukowców w 2021 r. nasi badacze pokażą jak nauka i naukowcy mogą uratować planetę. Realizując program NN pokażą, że sytuacja klimatyczna Ziemi jest bardzo trudnią, ale właśnie w nauce jest nadzieja na uratowanie jej. To hasło „w nauce nadzieja” będzie głównym mottem imprezy. Ma sprawić, że młodzi ludzie spojrzą na naukę jako źródło siły, możliwości i nadziei na przyszłość. Każdy z nich będzie chciał stać się bohaterem ratującym planetę. W dzisiejszych czasach widać ogromne zainteresowanie młodych ludzi tą tematyką. Podczas imprezy pokażemy jak każda z dziedzin nauki (nauki techniczne, humanistyczne, przyrodnicze, nauki o zdrowiu) może być źródłem nadziei na ratowanie planety.

Tematyka programu będzie wskazywała na znaczenie Europejskiego Zielonego Ładu dla Europy i jej obywateli. Zobacz jak codziennie żyć ekologicznie, przekonaj się jak powinno wyglądać idealne miasto przyszłości, przyjrzyj się roślinom, które żywią świat, naucz się dbać o ekosystem, dowiedz się jak znajomość drzew ratuje życie, poznaj technologie przyjazne środowisku.   Naukowcy zapraszają także do wspólnego tańca i zabaw sportowych. Przekonasz się, że naukowcy to zwyczajni ludzie, a ich praca jest naprawdę fascynująca.  Zadbamy także o to, aby program był nie tylko edukacyjny, ale także interesujący dla młodych ludzi. A wszystko to dzięki nauce przedstawionej w bezpośredni zabawowy sposób (edutainment).

Do potrzeb dbania o planetę dostosowaliśmy także promocję projektu i zarządzanie nim, stosując rozwiązania przyjazne środowisku. Projekt Nocy Naukowców nazwany w tym roku SOS for Night  to kontynuacja projektów  z ostatnich czternastu lat, ale również bardzo dużo nowości.

Program imprezy zmieniliśmy opierając się o doświadczenia z roku 2020, stąd w programie oprócz imprez stacjonarnych znajdą się także wydarzenia online, które w roku 2020 cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dużą zaletą projektu będzie jego elastyczność. Jesteśmy w stanie w zależności od sytuacji na świecie modyfikować program i sposób organizacji imprezy. Tematyka u poszczególnych Partnerów została dobrana pod kątem głównego przesłania projektu. Tegoroczny projekt ma być wzmocnieniem poprzednich i rzucić światło na nowe aspekty nauki. Chcemy nauczyć młodzież, że praca naukowców to nadzieja dla planety, i warto się od nich tego nauczyć. Chcemy aby Noc Naukowców w 2021 roku była wielkim świętem nauki, rodzinną zabawą, a także alternatywą dla tradycyjnych zajęć w piątkowe wieczory.

Data rozpoczęcia:
Data zakończenia:
Rola: Partner
Pochodzenie: Projekt zagraniczny
Finansowanie: H2020