2nd European Laryngological Live Surgery Broadcast na żywo z Poznania

2nd European Laryngological Live Surgery Broadcast na żywo z Poznania

Zapraszamy na II edycję Europejskiej Sesji Internetowej „Chirurgia Laryngologiczna LIVE”, która odbędzie się 30 listopada 2016 r. Wydarzenie organizowane jest przy współpracy European Laryngological Society (ELS), Kliniki Otolaryngologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu (UMP) oraz Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego (PCSS). Celem sesji jest pokazanie najnowszych metod operacyjnych stosowanych przez chirurgów z czołowych europejskich klinik laryngologicznych. Aktywny udział w wydarzeniu wezmą szpitale z Genui, Barcelony, Marsylii, Luksemburga, Giessen, Leiden, Essen, Cagliari oraz Poznania.

Pierwsza tego typu sesja (1st European Laryngological Live Surgery Broadcast) odbyła się 2 grudnia 2015 roku, gromadząc widzów z najdalszych zakątków świata. Jej celem było pokazanie najnowszych metod operacyjnych stosowanych przez chirurgów z czołowych europejskich klinik laryngologicznych. Podobnie będzie i tym razem.

Tematyka operacji obejmuje leczenie schorzeń niezłośliwych i złośliwych krtani, szyi i twarzy. Będą wykonywane takie operacje, jak: operacje endoskopowe z użyciem lasera CO2 w przebiegu raka krtani, operacje częściowego wycięcia krtani od zewnątrz, również w przebiegu raka krtani, operacje poprawiające głos, operacje guzów gruczołów ślinowych, jak i operacje naprawcze w patologii krtani.

Kliniki, biorące udział w wydarzeniu, będą ze sobą połączone poprzez platformę zdalnej współpracy medycznej medVC, umożliwiającą wielopunktową komunikację audio-wideo w czasie rzeczywistym. medVC pozwala na wielostrumieniową transmisję wideo z kamer operacyjnych, mikroskopów, endoskopów oraz innych urządzeń medycznych w jakości High Definition (HD). Dzięki takiemu połączeniu chirurdzy z klinik będą w ciągłym kontakcie podczas całej sesji oraz będą mogli wymieniać się spostrzeżeniami i wzajemnie przekazywać sobie wiedzę. W celu spotęgowania efektu edukacyjnego, cała sesja będzie również nadawana w jakości HD przez Internet z wykorzystaniem Platformy Naukowej Interaktywnej Telewizji PlatonTV, której operatorem jest PCSS.

Transmisja rozpocznie się o godzinie 9.00.

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia.