Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk

ul. Z. Noskowskiego 12/14
61-704 Poznań

Ośrodek Nauki PAN w Poznaniu jest siedzibą Oddziału Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu oraz Instytutu Chemii Bioorganicznej oraz Poznańskiego Centrum Superkomputerowo Sieciowego.

Dojazd do Ośrodka Nauki PAN:

  • transportem publicznym z Dworca Głównego PKP/PKS; należy udać się na przystanek tramwajowy „Poznań Główny” i wybrać tramwaj nr 10 w kierunku POŁABSKA (rozkład jazdy MPK), a następnie wysiąść na przystanku „Most Teatralny”. Dalej udać się przez Most Teatralny w kierunku ulicy A. Fredry. Następnie skręcić przed budynkiem Teatru Wielkiego w lewą stronę, w ul. H. Wieniawskiego, przy której, po lewej stronie, znajduje się główne wejście do Ośrodka Nauki PAN.
  • transportem publicznym z lotniska Ławica; należy wybrać linię autobusową nr 159 (rozkład jazdy MPK) i wysiąść na przystanku „Rondo Kaponiera” (13 przystanków). Należy wysiąść na przystanku „Rondo Kaponiera”. Następnie wybrać tramwaj nr 10 w kierunku POŁABSKA (rozkład jazdy MPK), a następnie wysiąść na przystanku „Most Teatralny”. Dalej udać się przez Most Teatralny w kierunku ulicy A. Fredry. Następnie skręcić przed budynkiem Teatru Wielkiego w lewą stronę, w ul. H. Wieniawskiego, przy której, po lewej stronie, znajduje się główne wejście do Ośrodka Nauki PAN.
  • taksówką; rekomendujemy wybór jednej z zarejestrowanych korporacji, np. (61) 8222-222, (61) 8519-519, (61) 8222-333. Prosimy nie wybierać taksówki bez uprzedniego zamówienia telefonicznego! (taksówki stojące pod dworcem kolejowym są bardzo drogie). Zalecamy skorzystać także z dedykowanych aplikacji zrzeszających transport samochodami osobowymi, jak iTaxi czy Uber .
  • carsharing; w mieście funkcjonuje kilka firm oferujących wynajem samochodów „na minuty”; dokładne oferty firm znaleźć można na stronach operatorów oraz portalu miejskim: https://www.poznan.pl/carsharing/
  • rowery miejskie; w Poznaniu działa także system Poznańskiego Roweru Miejskiego; warunki korzystania z tej formy transportu opisane są w serwisie: https://poznanskirower.pl/