Wydarzenia

Webinarium dla studentów Politechniki Poznańskiej

W studnio 8K w siedzibie PCSS odbył się zdalny wykład „Zaawansowane technologie dla immersyjnych wizualizacji oraz streaming 8K” w ramach przedmiotu Nowoczesne Sieci Komputerowe, prowadzony przez Macieja Głowiaka i Eryka Skotarczaka (Dział Nowych Mediów) dla studentów Wydziału Informatyki Politechniki Poznańskiej.

Czytaj dalej

Webinarium dla nauczycieli: „Praca wychowawców klas w okresie edukacji zdalnej”

Wielkopolski Zespół ds. Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży pod przewodnictwem wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka zaprasza wielkopolskich nauczycieli na webinarium, poświęcone wyzwaniom stawianym przed wychowawcami w czasie edukacji zdalnej. Współorganizatorami wydarzenia, które odbędzie się 14 maja br., będą Wielkopolski Urząd Wojewódzki, Wielkopolskie Kuratorium Oświaty oraz PCSS.

Czytaj dalej

PCSS partnerem technologicznym spektaklu w Teatrze Nowym

Po raz kolejny, podczas epidemii koronawirusa, PCSS przeprowadzi bezpośrednią transmisję z Teatru Nowego w Poznaniu. Zapraszamy w piątek 8 maja na spektakl „Dziewczynka z za/przyszłość boli tylko raz” w reżyserii Mariusza Zaniewskiego. Wydarzenie można będzie śledzić poprzez kanały społecznościowe.

Czytaj dalej

Rekordowy hackathon przeciwko wirusowi

Ogłoszono zwycięzców pierwszego paneropejskiego hackathonu EUvsVirus, który przez trzy dni zgromadził rekordową liczbę – ponad 20 000 – uczestników. Celem wydarzenie było stworzenie innowacyjnych rozwiązań w walce przeciwko epidemii koronawirusa. W hackathonie, w roli mentorów, wzięli udział przedstawiciele poznańskiego Centrum.

Czytaj dalej

Wideokonferencja ICHB PAN w siedzibie PCSS

Tematem wydarzenia był pierwszy polski test na koronawirusa SARS-CoV-2. Na zdalnie zadawane pytania dziennikarzy odpowiadali przedstawiciele Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, w którym opracowano test. PCSS wsparł technicznie wydarzenie.

Czytaj dalej

EUvsVirus – hackaton przeciwko epidemii

Komisja Europejska zaprasza do udziału w ogólnoeuropejskim hackathonie, którego celem jest opracowanie innowacyjnych rozwiązań przezwyciężenia społecznych problemów spowodowanych epidemią COVID-19. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy weekend 24-26 kwietnia 2020 r. PCSS włącza się do akcji.

Czytaj dalej

Webinarium dla dyrektorów szkół i placówek

Wraz z Kuratorium Oświaty w Poznaniu zapraszamy 25 marca 2020 roku o godzinie 12:15 na webinarium, którego tematem będzie realizacja zapisów rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Czytaj dalej

ICHB PAN opracowuje testy na koronawirusa

Na piątkowej konferencji prasowej dyrektor Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN profesor Marek Figlerowicz poinformował, że w związku z utrzymującym się zagrożeniem epidemiologicznym oraz koniecznością rozszerzenia diagnostyki zakażeń koronawirusem, poznański Instytut zdecydował się wspomóc swoimi zasobami Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu. Poznańscy naukowcy pracują nad autorskim testem na wirusa.

Czytaj dalej

Transmisja modlitwy różańcowej z Arcybiskupem Stanisławem Gądeckim

To już drugie wydarzenie w ciągu ostatnich kilku dni współorganizowane przez PCSS, które ma na celu wsparcie społeczeństwa w obliczu zagrożenia koronawirusem. W dniu dzisiejszym o godz. 20:30 zapraszamy na transmisję „Różańca z Arcybiskupem Stanisławem Gądeckim”z prywatnej kaplicy Rezydencji Biskupów na Ostrowie Tumskim.

Czytaj dalej