Wydarzenia

Wizyta Minister Rozwoju w PCSS

W PCSS gościła Wicepremier Jadwiga Emilewicz, Minister Rozwoju. Podczas wizyty omawiano obecne i planowane działania poznańskiego Centrum w zakresie wsparcia gospodarki i społeczeństwa cyfrowego oraz zadania realizowane w ramach prowadzonego przez PCSS Digital Innovation Hub HPC4Poland.

Czytaj dalej

PCSS partnerem Droniady 2020

Droniada to cykliczne wydarzenie organizowane od 2014 roku, pozwalające pokazywać swoje kompetencje w zakresie technologii przemysłu 4.0, ze szczególnym uwzględnieniem dronów, teleinformatyki i systemów analizy informacji. Tegorocznej edycji (1-4.07.2020 r.) towarzyszą hackaton oraz warsztaty on-line, w których w roli prelegentów udział biorą przedstawiciele PCSS.

Czytaj dalej

Prezentacja projektu Immersify na NEM Summit 2020

Podczas tegorocznej, odbywającej się on-line, edycji konferencji NEM Summit (30.06. – 2.07.) zaprezentowany zostanie projekt Immersify. NEM jest międzynarodową konferencją organizowaną od 2008 roku, poświęconą nowym technologiom i zastosowaniom dotyczącym multimediów oraz treści audiowizualnych.

Czytaj dalej

Zaproszenie na konferencję Smart City Wielkopolska

Już w najbliższy czwartek, 25 czerwca br. zapraszamy do wzięcia udziału w pierwszej odsłonie konferencji Smart City Wielkopolska, która odbędzie się w formie online. PCSS jest Partnerem tego wydarzenia, zaś głównym organizatorem jest Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji (WCWI). Jednym z zaproszonych prelegentów jest dr inż. Cezary Mazurek.

Czytaj dalej

XI Gala Logistyki w formie webinarium realizowanym przez PCSS

Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe po raz kolejny wzięło udział w organizowaniu XI Gali Logistyki (18.06.2020), która ze względu na pandemię odbyła się online w formie webinarium, transmitowanym ze studia w budynku CBPIO. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Czytaj dalej

PCSS na otwarciu nowego Ośrodka Kontroli Ruchu Lotniczego w Poznaniu

16 czerwca 2020 r. miało miejsce oficjalne otwarcie Ośrodka Kontroli Ruchu Lotniczego w Poznaniu w sąsiedztwie lotniska Poznań-Ławica. Budynek odwiedzili min.: wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk, prezes spółki CPK Mikołaj Wild, prezes PAŻP Janusz Janiszewski. W uroczystości uczestniczyło również kierownictwo PCSS oraz rektor Politechniki Poznańskiej. PCSS miał w tym wydarzeniu swój udział, gdyż do budynku zostało doprowadzone łącze sieci PIONIER, a dron ekipy telewizyjnej PCSS mógł na żywo zademonstrować działanie elektronicznego systemu kontroli lotów dla dronów PANSA UTM.

Czytaj dalej

Końcowa demonstracja projektu Immersify

Z powodu szczególnej sytuacji międzynarodowej spowodowanej pandemią COVID-19 i powstałymi w ten sposób ograniczeniami, projekt Immersify nie mógł zaprezentować się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w maju tego roku. W zamian, partnerzy projektu, a w szczególności PCSS oraz Ars Electronica z Austrii zdecydowali się pokazać finalne rezultaty naszych prac w demonstracji, która odbędzie się 17 czerwca o godzinie 11:00 i będzie transmitowana w internecie.

Czytaj dalej

Bartłomiej Idzikowski nagrodzony Medalem Honoru przez Fundację Vietscha

Tegoroczna edycja Konferencji TNC, która miała odbyć się w pierwszej połowie czerwca w Brighton, została odwołana z powodu pandemii koronawirusa. 11 czerwca, podczas specjalnie zorganizowanej sesji on-line, ogłoszono laureatów nagrody Medal of Honour, przyznawanej corocznie przez Fundację im. Karela Vietscha. Wyróżnieni zostali Bartłomiej Idzikowski z Działu Nowych Mediów PCSS oraz Erik Kikkenborg z NORDUnet.

Czytaj dalej

Webinarium dla studentów Politechniki Poznańskiej

W studnio 8K w siedzibie PCSS odbył się zdalny wykład „Zaawansowane technologie dla immersyjnych wizualizacji oraz streaming 8K” w ramach przedmiotu Nowoczesne Sieci Komputerowe, prowadzony przez Macieja Głowiaka i Eryka Skotarczaka (Dział Nowych Mediów) dla studentów Wydziału Informatyki Politechniki Poznańskiej.

Czytaj dalej

Webinarium dla nauczycieli: „Praca wychowawców klas w okresie edukacji zdalnej”

Wielkopolski Zespół ds. Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży pod przewodnictwem wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka zaprasza wielkopolskich nauczycieli na webinarium, poświęcone wyzwaniom stawianym przed wychowawcami w czasie edukacji zdalnej. Współorganizatorami wydarzenia, które odbędzie się 14 maja br., będą Wielkopolski Urząd Wojewódzki, Wielkopolskie Kuratorium Oświaty oraz PCSS.

Czytaj dalej

PCSS partnerem technologicznym spektaklu w Teatrze Nowym

Po raz kolejny, podczas epidemii koronawirusa, PCSS przeprowadzi bezpośrednią transmisję z Teatru Nowego w Poznaniu. Zapraszamy w piątek 8 maja na spektakl „Dziewczynka z za/przyszłość boli tylko raz” w reżyserii Mariusza Zaniewskiego. Wydarzenie można będzie śledzić poprzez kanały społecznościowe.

Czytaj dalej