Wydarzenia

Zapraszamy na Droniadę 2022

Zapraszamy na 9. edycję konkursu technologicznego, który w tym roku po raz pierwszy, organizowany jest w formie multidyscyplinarnych zawodów. Mowa o Droniadzie 2022, która rozpocznie się 25 czerwca i potrwa do końca miesiąca. PCSS jest współorganizatorem wydarzenia.

Czytaj dalej

TNC22: „Navigating the unexplored”

Po dwóch latach przerwy, związanej z pandemią, największa konferencja sieci naukowo-akademickich w Europie powraca w tradycyjnej, stacjonarnej formie. TNC 2022 gościć będzie we włoskim Treście. Tradycyjnie, konferencji towarzyszy przestrzeń wystawowa, podczas której PCSS i Konsorcjum PIONIER zaprezentują realizowane aktualnie projekty i inicjatywy.

Czytaj dalej

Zapraszamy na Sąsiedzkie Inspiracje 2022

Już w najbliższą sobotę 11 czerwca zapraszamy do Starego ZOO w Poznaniu na drugą edycję Sąsiedzkich inspiracji. Tematyka tegorocznego spotkania skupiać się będzie wokół zagadnień związanych ze zdrowiem i ekologią. Zapraszamy wszystkich, którzy robią coś ciekawego lokalnie i chcą rozwijać wartościowe inicjatywy.

Czytaj dalej

PCSS wspiera konferencję Muzeum XXI wieku. W stulecie I zjazdu muzeów polskich w Poznaniu

1-3 czerwca 2022 roku w Muzeum Narodowym w Poznaniu odbędzie się konferencja, której celem jest próba prezentacji dorobku polskich muzeów w minionym stuleciu. W ramach wydarzenia zaplanowano debaty, spotkania oraz wizyty studyjne w oddziałach Muzeum Narodowego w Poznaniu. PCSS, partner technologiczny wydarzenia, przeprowadzi bezpośrednią transmisję z sesji konferencyjnych oraz zapewni jej multimedialną obsługę.

Czytaj dalej

Warsztaty digital twin oraz AI w przemyśle podczas ITM INDUSTRY EUROPE

Rok wyzwań dla polskiego przemysłu – to hasło drugiej edycji Kongresu Industry Next towarzyszącego targom Targi ITM Industry Europe – Przemysł Ery Cyfrowej, które potrwają od  31 maja do 3 czerwca 2022 r. W pierwszym dniu wydarzenia odbędą się panele dyskusyjne, drugi wypełnią praktyczne warsztaty. Program warsztatów digital twin oraz AI w przemyśle powstał przy wsparciu Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego – strategicznego partnera wydarzenia.

Czytaj dalej

Prezentacja Aerospace Lab podczas Konferencji Smart City Wielkopolska & Guests 2022

Konferencja odbędzie się 25 maja 2022 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. To już trzecia edycja Smart City Wielkopolska – platformy wymiany doświadczeń, dobrych praktyk i przestrzeni poszukiwania innowacyjnych rozwiązań dla miast. Wydarzeniu towarzyszyć będzie „Smart Space” – miejsce prezentacji dla wystawców, w którym zaprezentowane zostaną projekty realizowane w ramach AeroSpace Lab.

Czytaj dalej

Zapraszamy na DataWeek 2022

Data Week 2022 to spotkanie europejskiej społeczności, skupionej wokół badań i innowacji w zakresie Big Data i AI. Wydarzenie, organizowane w ramach projektu EUhubs4Data i Big Data Value Association, potrwa od 24 maja do 9 czerwca 2022 r. Jednym ze współorganizatorów eventu jest Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe, a wśród zaproszonych prelegentów znalazł się Kierownik Pionu Technologii Przetwarzania Danych – dr inż. Norbert Meyer.

Czytaj dalej

Warsztaty STEM na X Kongresie TIK w edukacji

Kongres TIK w Edukacji to spotkanie dla dyrektorów szkół oraz przedstawicieli jednostek administracji publicznej odpowiedzialnych za organizację oświaty. W trakcie dwóch dni Kongresu (19-20.05.) poruszone zostaną najistotniejsze kwestie dotyczące zmian w polskiej edukacji. Podczas wydarzenia odbędą się liczne zajęcia warsztatowe, jedne z nich poprowadzi Zbigniew Karwasiński z Laboratorium Innowacyjnej Edukacji PCSS.

Czytaj dalej