Wydarzenia

Relacja z Dni Pola 2023: stoisko PCSS oraz otwarcie Centrum Testowania Sztucznej Inteligencji – AgriFoodTEF

3 czerwca 2023 roku, pierwszego dnia organizowanych w Sielinku Krajowych Dni Pola, w Strefie Innowacji zostało oficjalnie otwarte Centrum Testowania Sztucznej Inteligencji w sektorze rolniczo-spożywczym – AgriFoodTEF, którego partnerami są Sieć Badawcza Łukasiewicz PIT, PCSS oraz Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Podczas wydarzenia PCSS zaprezentował także wyniki projektów związanych z rolnictwem.

Czytaj dalej

PCSS na Krajowych Dniach Pola 2023

W najbliższy weekend, od 3 do 5 czerwca 2023 roku, Sielinko stanie się polską stolicą rolnictwa. Wszystko za sprawą IV Krajowych Dni Pola organizowanych przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. Podczas wydarzenia Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe zaprezentuje nowoczesne rozwiązania IT dla rolnictwa.

Czytaj dalej

Zapraszamy na odlotowy Dzień Dziecka w Kąkolewie

Aeroklub Poznański, Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim, Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe oraz zarządzająca lotniskiem spółka Aeroport zapraszają w sobotę 3 czerwca 2023 roku na odlotowy Dzień Dziecka na lotnisku w Kąkolewie. Na najmłodszych pasjonatów lotnictwa będzie czekać wiele atrakcji.

Czytaj dalej

Warsztaty PCSS dla nauczycieli „Projektowanie uniwersalne w edukacji”

6 czerwca 2023 roku w siedzibie Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego odbędą się warsztaty „Dostępne budynki szkół, dostępna edukacja, dostępny nauczyciel – czyli projektowanie uniwersalne w edukacji” zorganizowane z myślą o nauczycielach. Wydarzenie związane jest z rezultatami międzynarodowego projektu SUCCESS.

Czytaj dalej

Zapraszamy na wystawę „700 Kroków o Jutrze”

Od 29 maja do 4 czerwca 2023 roku w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu czynna będzie wystawa „700 Kroków o Jutrze”, zrealizowana przy współpracy Laboratorium Art & Science PSNC Future Labs. Interaktywna wystawa prezentowana jest podczas poznańskiego Biennale Sztuki dla Dziecka organizowanego w partnerstwie z Centrum Sztuki Dziecka.

Czytaj dalej

Relacja z innowacyjnego hakatonu QL Future

W weekend 27-28 maja 2023 w Poznaniu odbył się hakaton QL Future organizowany we współpracy przez PSNC Future Labs i IBM. Po raz pierwszy w Polsce uczestnicy hakatonu mieli możliwość pracować z wykorzystaniem komputera kwantowego. Zespoły miały za zadanie w ciągu 24 godzin zaproponować innowacyjną ideę lub rozwiązanie technologiczne w obszarach: człowiek, planeta, klimat.

Czytaj dalej

ISC 2023: zapraszamy na stoisko E510/D411

Tegoroczne stoisko PCSS, towarzyszące konferencji ISC 2023, poświęcone jest wykorzystaniu infrastruktury danych oraz HPC (High Performance Computing) do budowy usług IT oraz wsparcia projektów z Polskiej Mapy Infrastruktury Badawczej, takich jak: Krajowy Magazynu Danych (KMD), PRACE-LAB oraz PRACE-LAB2, inansowane z funduszy strukturalnych programu PO IR, w ramach działania 4.2 (budowy infrastruktury badawczej dla nauki). Hasłem przewodnim stoiska jest „PSNC – your partner in innovation”, mające podkreślić istotną rolę jaką PCSS odgrywa w europejskich projektach.

Czytaj dalej

Smart City Poznań – CEE Congress & Metropolitan IT Summit

24 maja 2023 roku w Centrum Kongresowym na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się Smart City Poznań – CEE Congress & Metropolitan IT Summit. Kongres jest swoistego rodzaju platformą wymiany doświadczeń, dobrych praktyk i miejscem poszukiwania innowacyjnych rozwiązań dla miast. Podczas wydarzenia odbędą się panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli PCSS.

Czytaj dalej

ISC 2023: PSNC – your partner in innovation

ISC High Performance to jedno z największych na świecie wydarzeń związanych z obliczeniami wielkiej skali. W tym roku, na trwającą pięć dni konferencję (21-25 maja 2023 r.), przyjechało do Hamburga ponad 3 tysiące uczestników i 130 wystawców. Wśród nich swoje stoisko prezentuje Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.

Czytaj dalej

Woman In Tech Summit

„Woman In Tech Summit” to wydarzenie zasięgu międzynarodowym, skierowanym do kobiet rozpoczynających lub już realizujących swoją ścieżkę zawodową w branży IT i TECH.W cieszącym się ogromnym zainteresowaniem wydarzeniu aktywny udział weźmie Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.

Czytaj dalej

PCSS na Konferencji Impact 2023

Konferencja Impact to jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczo-ekonomicznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Organizowane 10 i 11 maja 2023 roku w Poznaniu wydarzenie skupiło wokół siebie przedstawicieli biznesu, nauki, polityki oraz technologii. Podczas tegorocznej edycji obecni byli również przedstawiciele PCSS, można było także odwiedzić stoisko przygotowane przez poznańskie Centrum.

Czytaj dalej

Uniwersytet Wileński rozpoczyna współpracę z Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym w zakresie technologii kwantowych

Uniwersytet Wileński i PCSS deklarują współpracę w dziedzinie technologii kwantowych, identyfikując nowe sfery prowadzenia prac badawczo-rozwojowych oraz wzajemny rozwój kompetencji w tym zakresie. Uniwersytet Litewski zamierza również dołączyć do IBM Quantum Innovation Center w PCSS. List intencyjny rozpoczynający współpracę został podpisany 10 maja podczas Konferencji IMPACT’23 w Poznaniu.

Czytaj dalej