Wydarzenia

DARIAH.LAB: Spotkanie inaugurujące laboratoria

19 lutego 2021 roku odbyło się spotkanie projektu DARIAH-PL, rozpoczynające prace w poszczególnych laboratoriach. Przedstawione zostały założenia merytoryczne do planowanego oprogramowania, dyskutowano na temat powiązania poszczególnych działań w ramach laboratoriów oraz nad formatami współpracy pomiędzy nimi.

Czytaj dalej

PCSS zrealizuje transmisję z koncertu „Tyle dobra”

W sobotę 6 lutego 2021 r. odbędzie się koncert z okazji 73. urodzin ojca Jana Góry – pomysłodawcy i organizatora Ogólnopolskiego Spotkania Młodzieży „Lednica 2000” na Polach Lednickich. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w wersji on-line, a bezpośrednią transmisję przeprowadzi PCSS.

Czytaj dalej

Premiera interaktywnej aplikacji edukacyjnej „Wielkopolanie w wojnie polsko-bolszewickiej 1920”

Zapraszamy na premierowy pokaz interaktywnej aplikacji edukacyjnej opartej na technologiach internetowych „Wielkopolanie w wojnie polsko-bolszewickiej 1920”, stworzonej dla uczczenia Wielkopolan, którzy brali udział w walkach o niepodległość. Premierowy pokaz odbędzie się w formie wideokonferencji 26 stycznia o godzinie 12:00, za pośrednictwem kanałów społecznościowych. Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022. W projekcie PCSS odpowiada za realizację technologiczną, digitalizację materiałów oraz stronę multimedialną.

Czytaj dalej

Wielkopolanie w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 – zakończenie projektu

Cztery miesiące trwały prace nad budową interaktywnej aplikacji edukacyjnej opartej na technologiach Internetu, stworzonej dla uczczenia Wielkopolan, którzy uczestniczyli w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku. W ramach projektu „Wielkopolanie w wojnie polsko-bolszewickiej 1920”, sfinansowanego z budżetu Wojewody Wielkopolskiego w ramach konkursu z Programu Wieloletniego „Niepodległa” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, miały powstać scenariusze gotowych lekcji, które pomogą zachować pamięć i dziedzictwo obrońców młodej polskiej niepodległości. PCSS odpowiada za realizację technologiczną, digitalizację i multimedia projektu.

Czytaj dalej

ICHB PAN PCSS laureatem Kryształowej Brukselki 2020

Podczas, odbywającej się wirtualnie gali, wręczono nagrody przyznawane przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE dla najaktywniejszych polskich uczestników w Programie Ramowym Horyzont 2020 (lata 2014-2020). Instytut Chemii Bioorganicznej PAN wraz z afiliowanym Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym wyróżniono już po raz piąty.

Czytaj dalej

Noc Naukowców 2020: Będziemy razem, ale w inny sposób

Większość, zaplanowanych na drugą część bieżącego roku, wydarzeń przeniesiono do przestrzeni wirtualnej. Podobnie jest z tegoroczną edycją Nocy Naukowców. W piątek 27 listopada zapraszamy do wyjątkowego wirtualnego studia na spotkanie z poznańskimi naukowcami. Tym razem on-line, za pomocą kamer internetowych, zajrzymy do laboratoriów, by odkryć fascynujące tajniki świata wiedzy. Wzorem latach ubiegłych PCSS aktywnie łącza się w organizację wydarzenia.

Czytaj dalej

Orthopaedic Live Surgery Broadcast 2020 ze studia w PCSS

16 listopada 2020 roku w studiu telewizyjnym PCSS odbyła się druga edycja transatlantyckiego webinarium chirurgicznego Transatlantic Orthopaedic Live Surgery Broadcast. W wydarzeniu, dzięki platformie medVC, wzięło udział blisko 7 000 lekarzy z 28 krajów na całym świecie.

Czytaj dalej

PCSS wspiera technologicznie Festiwal Słuchowisk

W najbliższy weekend 8 i 9 listopada 2020 r. odbędzie się pierwsza odsłona tegorocznego Festiwalu Słuchowisk, będącego częścią programu „horyzont słyszenia” w ramach Biennale Mediations Polska. Dzięki współpracy z Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym wydarzenie odbędzie się w całości online.

Czytaj dalej

Inauguracja projektu „Maszyna koncertowa”

4 listopada 2020 r. o godzinie 19.00 odbędzie się inauguracyjny koncert w ramach projektu „Maszyna koncertowa”. Projekt powstał dzięki współpracy Pracowni Telematycznej Akademii Muzycznej w Poznaniu i Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego, przy organizacyjnym udziale an_ARCHE NewMusicFoundation.

Czytaj dalej