Wydarzenia

Zapraszamy na Droniadę 2021

Już dziś na lotnisku w Kąkolewie rozpocznie się wyjątkowe wydarzenie współorganizowane przez PCSS – Droniada 2021. Jest to już 8. edycja tej imprezy, której centralnym elementem jest konkurs technologiczny z pulą nagród o wartości 50 tysięcy złotych, do którego przystąpi 10 zespołów akademickich oraz open z całej Polski.

Czytaj dalej

Transmisja z jubileuszowego spotkania na Lednicy

Tegoroczne, jubileuszowe XXV Ogólnopolskie Spotkanie Młody na Lednicy odbędzie się w wersji on-line przy technologicznym wsparciu Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego. W sobotę 5 czerwca od godziny 12.00 rozpocznie się bezpośrednia transmisja z lednickich pół.

Czytaj dalej

Zapraszamy na warsztaty na temat kryptografii kwantowej

22 czerwca br. odbędą się warsztaty na temat kryptografii kwantowej, podczas których naukowcy pracujący w ramach Narodowego Laboratorium Fotoniki i Technologii Kwantowych oraz zaproszeni przedstawiciele świata nauki i przemysłu z zagranicy przedstawią podstawy fizyczne kwantowej dystrybucji klucza kryptograficznego (QKD), a także obecny stan rozwoju, perspektywy i wyzwania stojące przed tą technologią. Tematyka warsztatów będzie bezpośrednio dotyczyć infrastruktury budowanej w ramach Laboratorium Technologii Kwantowych, a w szczególności mających powstać łącz do bezpiecznej transmisji danych.

Czytaj dalej

KASSK 2021: warsztaty z wykorzystaniem usług PIONIER Research & Classroom

„Nasz cyfrowy ślad. Społeczeństwo i edukacja” – to główne hasło tegorocznej edycji Konferencji Administratorów Szkolnych Sieci Komputerowych (KASSK). Wydarzenie, którego partnerem strategicznym jest PCSS, odbędzie się 28 i 29 maja w trybie on-line. Podczas warsztatów, prowadzonych przez trenerów z Laboratorium Innowacyjnej Edukacji PCSS, zaprezentowane zostaną usługi PIONIER Research & Classroom.

Czytaj dalej

Zaproszenie na Data Week 2021

Tydzień Danych (Data Week) to wiosenne spotkanie europejskiej społeczności badawczej i innowacyjnej, związane z tematyką Big Data i Sztuczną Inteligencją – European Big Data and Data-Driven AI. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w trybie online od 25 do 27 maja. Wydarzenie nawiązuje do tradycji Big Data Value Summit, promując możliwości, dzielenie się wiedzą i wspierając rozwój ekosystemu Big Data i Data-Driven AI.

Czytaj dalej

II Debata Poznańska: „Technologie, które zmieniają miasto”

Fundacja Rozwoju Miasta Poznania zaprasza do udziału w drugiej Debacie Poznańskiej. Odbędzie się ona 18 marca w formule hybrydowej, transmitowana będzie ze studia telewizyjnego w siedzibie PCSS. W dyskusji wezmą udział przedstawiciele różnych dziedzin nauki, ekonomii, biznesu, nauk społecznych. W Debacie, roli eksperta, wystąpi m.in. dr inż. Cezary Mazurek – dyrektor poznańskiego Centrum.

Czytaj dalej