Wydarzenia

CLAW Meeting: witamy ponownie w Poznaniu

Po dwóch latach Crisis Management Workshop (CLAW) – warsztaty z zarządzania sytuacjami kryzysowymi dla społeczności GÉANT – powróciły do stacjonarnej formy do siedziby Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego. Przez dwa dni (29-30 listopada) uczestnicy spotkania dyskutowali, ale także brali udział w praktycznych zajęciach, by wspólnie rozwiązać kryzys w fikcyjnej akademickiej sieci GuilREN.

Czytaj dalej

Warsztaty motion capture w PSNC Future Labs

26 listopada 2022 roku w przestrzeni Art&Science odbyły się warsztaty dotyczące technologii motion capture. Podczas jednodniowego wydarzenia zaprezentowane zostały trzy pokazy. Warsztaty zorganizowane zostały we współpracy Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego ze Stowarzyszeniem Animatsuri oraz VocaLive.

Czytaj dalej

7. edycja Europejskiej Sesji Internetowej Chirurgii Laryngologicznej Live

23 listopada 2022 r. w Centrum Badawczym Polskiego Internetu Optycznego, siedzibie Poznańskiego Centrum Superkompterowo-Sieciowego, odbywa się 7. edycja międzynarodowej sesji Europejskiej Chirurgii Laryngologicznej Live. Organizatorami sesji są Europejskie Towarzystwo Laryngologiczne, Klinika Otolaryngologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe, a także Wydział Zdrowia i Spraw Socjalnych Urzędu Miasta Poznania.

Czytaj dalej

Gala finałowa konkursu „Superbohaterowie w walce z pandemią”

21 listopada 2022 r . w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego odbyła się uroczysta gala, wieńcząca konkurs plastyczny „Superbohaterowie w walce z pandemią” dla uczniów szkół podstawowych, zrealizowany w ramach projektu REGIONAL COVID-HUB. Organizatorami konkursu były Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk oraz Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.

Czytaj dalej

Hackathon klimatyczny PLANET-ON w PSNC Future Labs

Przez dwa weendowe dni – 19 i 20 listopada 2022 roku – w przestrzeniach PSNC Future Labs przy ulicy Zwierzynieckiej 20 w Poznaniu trwać będzie druga edycja międzynarodowego hakathonu klimatycznego PLANET-ON. Na najlepszych pomysłodawców czekają atrakcyjne nagrody.

Czytaj dalej

PCSS i Konsorcjum PIONIER powracają na Supercomputing

Po dwóch latach przerwy, spowodowanej epidemią koronawirusa, do tradycyjnej – stacjonarnej formy – powróciła największa na świecie konferencja, skupiająca międzynarodowe środowisko HPC – Supercomputing. Na towarzyszącej wydarzeniu, goszczącym w teksańskim Dallas, wystawie (14-17.11.2022)  prezentowane są tematy związane z działalnością PCSS oraz Konsorcjum PIONIER.

Czytaj dalej

Transmisja z Dnia Hematologii 2022

15 listopada 2022 roku w Instytucie Genetyki Człowieka Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu odbędzie się druga edycja Dnia Hematologii, organizowana w ramach europejskiego projektu NEXT_LEVEL. Tegoroczne wydarzenie poświęcone będzie tematyce CAR-T w terapii nowotworów hematologicznych. Bezpośrednią transmisję z konferencji przeprowadzi PCSS.

Czytaj dalej

Finałowa gala konkursu „AI4Youth Sztuczna Inteligencja”

3 listopada 2022 roku w siedzibie Ministerstwa Rozwoju i Technologii odbyła się uroczysta gala finałowa, wieńcząca konkurs „AI4Youth Sztuczna Inteligencja”, skierowany do uczniów publicznych liceów ogólnokształcących oraz techników zawodowych, będący uczestnikami projektu pilotażowego „AI4Youth”. Program to wyjątkowa podróż edukacyjna, obejmująca 4 etapy i pozwalająca młodym ludziom zdobyć wiedzę i praktyczne umiejętności, pozwalające stworzyć własny projekt z wykorzystaniem Sztucznej inteligencji.

Czytaj dalej

Spotkanie robocze projektów PRACE-LAB i KMD

PRACE-LAB Summit  2022 to pierwsza edycja spotkania, zrzeszająca zarówno użytkowników, jak i dostawców zaawansowanych usług obliczeniowych w ramach projektu PRACE-LAB. 25 i 26 października w siedzibie Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego odbyło się spotkanie projektowe, natomiast kolejne dni – 27 i 28 – poświęcono na spotkanie Użytkowników.

Czytaj dalej

PCSS partnerem merytorycznym Poznańskiego Kongresu Gospodarczego

Przez dwa dni, 20 i 21 października 2022 r., na Stadionie Miejskim w Poznaniu gościł Poznański Kongres Gospodarczy. To innowacyjne wydarzenie składa się m.in. z paneli z udziałem ekspertów, których celem jest zwiększenie i wykorzystanie potencjału Wielkopolski dla rozwoju całej Polski. Kongres to także dyskusje, spotkania i networking o charakterze biznesowym, ekonomicznym, politycznym, społecznym oraz samorządowym.

Czytaj dalej

DARIAH: spotkanie w ośrodku Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej UW

10-13 października 2022 r. w ośrodku Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej UW w Chęcinach odbyło się spotkanie zespołów Uniwersytetu Warszawskiego oraz PCSS, mające na celu poszerzenie współpracy związanej z wykorzystaniem fotogrametrii, skanowania laserowego oraz pilotowania dronów do zastosowań związanych z pozyskiwaniem danych źródłowych dla projektów archeologicznych i interdyscyplinarnych.

Czytaj dalej