Wydarzenia

Warsztaty STEM na X Kongresie TIK w edukacji

Kongres TIK w Edukacji to spotkanie dla dyrektorów szkół oraz przedstawicieli jednostek administracji publicznej odpowiedzialnych za organizację oświaty. W trakcie dwóch dni Kongresu (19-20.05.) poruszone zostaną najistotniejsze kwestie dotyczące zmian w polskiej edukacji. Podczas wydarzenia odbędą się liczne zajęcia warsztatowe, jedne z nich poprowadzi Zbigniew Karwasiński z Laboratorium Innowacyjnej Edukacji PCSS.

Czytaj dalej

Zapraszamy na Drone Power Hakaton Plus

Ruszyła rekrutacja na Drone Power Hakaton Plus, platformę współpracy młodych innowatorów z doświadczonymi ekspertami, profesjonalistami i biznesem. Wydarzenie organizowane jest 2 i 3 czerwca 2022 r. przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe i Międzynarodowe Targi Poznańskie przy wsparciu Politechniki Poznańskiej. Celem cyklicznego wydarzenia jest rozwiązywanie realnych problemów technologicznych i biznesowych polskich firm.

Czytaj dalej

PCSS partnerem konferencji Impact’22

Impact’22 to najbardziej prestiżowe wydarzenie gospodarczo-technologiczne w Europie Środkowo-Wschodniej, w którym udział biorą topowi managerowie z największych globalnych firm, politycy, wybitni naukowcy oraz światowej klasy eksperci. Jednym z partnerów wydarzenia, odbywającego się 11 i 12 maja w Poznań Congress Center, jest Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.

Czytaj dalej

Semiarium PCSS: dr hab. Rafał Pudełko – „Systemy Monitoringu Rolniczej Przestrzeni Produkcyjnej – założenia, bariery i możliwości rozwoju”

Zapraszamy na kolejne otwarte Seminarium PCSS, które odbędzie się w poniedziałek 9 maja 2022 roku o godzinie 14:30. Prelegentem będzie dr hab. Rafał Pudełko z Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowego Instytutu Badawczego. Semianarium odbędzie się w formie hybrydowej i będzie dostępne on-line na platformie Webex.

Czytaj dalej

Uroczysta prezentacja interaktywnej aplikacji edukacyjnej „Dzieci Poznania. Dzieje 15. Pułku Ułanów Poznańskich”

24 kwietnia 2022 roku w Wielkopolskim Muzeum Wojskowym w Poznaniu, przy okazji obchodzonego Święta Pułku, odbyła się premierowa prezentacja interaktywnej aplikacji edukacyjnej „Dzieci Poznania. Dzieje 15. Pułku Ułanów Poznańskich”. Projekt powstał przy dofinansowaniu ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.  Jednym z partnerów przedsięwzięcia jest Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.

Czytaj dalej

PCSS partnerem strategicznym Konferencji K@SSK 2022

„Nasz cyfrowy ślad. Społeczeństwo, technologia, przyszłość, edukacja” to hasło tegorocznej Konferencji Administratorów Szkolnych Sieci Komputerowych K@SSK, która w dniach 22-23 kwietnia 2022 r. odbędzie się w Nowym Tomyślu. Jednym z partnerów strategicznych wydarzenia jest PCSS, a warsztaty, które towarzyszyć będą konferencji, poprowadzą trenerzy z Laboratorium Innowacyjnej Edukacji PCSS.

Czytaj dalej

PCSS wspiera technologicznie Konferencję Gastro Aktualności 2022

XVI Konferencja „Gastro Aktualności 2022” jest ogólnopolskim, dwudniowym (8-9.04.2022 r.) spotkaniem naukowym i edukacyjnym, zorganizowanym w formie wykładów i dyskusji, w formule spotkania hybrydowego. Wydarzenie będzie także transmitowane on-line przy współpracy PCSS oraz platformy medVC.

Czytaj dalej

Data Forum w ramach projektu EUHubs4Data

Już 30 marca 2022 r. w belgijskim Leuven odbędzie się EUH4D Data Forum zatytułowane: “Building a trusted and fair data-driven federation”.  Spotkanie jest organizowane w ramach projektu EUHubs4Data realizowanego w ramach programu Horyzont 2020, którego Partnerem jest Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.

Czytaj dalej

Seminarium PCSS: dr hab. n. farm. Agnieszka A. Kaczor, prof. UML – „Modelowanie molekularne w projektowaniu leków działających na centralny układ nerwowy”

To już 9. edycja cyklu otwartych Seminariów PCSS. W pierwszy dzień wiosny, 21.03.2022 r. o g. 14:30 serdecznie zapraszamy na prelekcję zatytułowaną: „Modelowanie molekularne w projektowaniu leków działających na centralny układ nerwowy”, którą wygłosi dr hab. n. farm. Agnieszka A. Kaczor, prof. UML (Uniwersytet Medyczny w Lublinie). Moderatorem wydarzenia będzie dr inż. Norbert Meyer, Kierownik Pionu Technologii Przetwarzania Danych w PCSS.

Czytaj dalej

PCSS transmituje 13. Tydzień Mózgu

Serdecznie zapraszamy na spotkania w ramach 13. edycji Tygodnia Mózgu, który odbędzie się 14-18 marca 2022 roku w Pałacu Działyńskich przy Starym Rynku w Poznaniu. Wydarzenie współorganizowane jest przez Oddział PAN w Poznaniu, Instytut Chemii Bioorganicznej PAN oraz Instytut Genetyki Człowieka PAN. Jak co roku, bezpośrednią transmisję z wydarzenia zapewnia zespół telewizyjny PCSS.

Czytaj dalej