Aktualności

Streaming pokazu „The Meeting Point” na Ars Electronica

Drugiego dnia festiwalu Ars Elektronica, który odbywa się w tym roku w wersji online, PCSS zaprezentował materiał w rozdzielczości 8K „The Meeting Point”, który był realizowany w formie streamingu live z budynku CBPIO. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Czytaj dalej

Dodatkowe wdrożenia w systemie Nabór 2020

Ze względu na panującą epidemię koronawirusa, tegoroczna elektroniczna rekrutacja do placówek oświatowych w systemie Nabór, różniła się od poprzednich. System wdrożono m.in. w żłobkach w Warszawie i Wrocławiu, w których rekrutacja odbywa się w trybie ciągłym i przez okrągły rok.

Czytaj dalej

PIONIER.TV „Nauka na gorąco: Klucz do COVID-19”

Wyzwanie złamania kodu koronawirusa SARS-CoV-2 podjął poznański zespół naukowców z Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN. O szczegółach, w najnowszym odcinku Pionier.TV „Nauka na gorąco”  opowiada dr Paweł Zmora z Zakładu Chemii i Biologii Strukturalnej Kwasów Nukleinowych IChB PAN.

Czytaj dalej

Open Call w projekcie DIH4CPS

Konsorcjum DIH4CPS ogłosiło pierwsze otwarte zaproszenie do składania wniosków w projekcie dedykowany przedsiębiorstwom, które chcą rozwinąć własną implementację technologii typu CPES (Cyber physical and embedded systems) w procesie, produkcie lub usłudze, zwiększając przy tym wskaźniki innowacyjności i zaawansowania technologicznego działalności.

Czytaj dalej

PIONIER.TV „Nauka na gorąco: Blockchain”

W najnowszym odcinku popularnonaukowego cyklu „Nauka na gorąco” Pionier.TV, przygotowanym przez zespół telewizyjny PCSS, wiceprezes Stowarzyszenia Blockchain Polska – dr Agata Slater przybliża technologię blockchain.

Czytaj dalej

Ankieta dla pszczelarzy w ramach projektu DEMETER

Zespół realizujący projekt DEMETER, którego Partnerem jest Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe, zaprasza pszczelarzy do wzięcia udziału w ankiecie dotyczącej optymalizacji zapylania przez pszczoły. Celem ankiety jest zbadanie zainteresowania narzędziami zapewniającymi elektroniczną komunikację pomiędzy pszczelarzami i rolnikami.

Czytaj dalej

„Rozmowa PIONIERA: Teatr w czasach pandemii”

Pandemia koronawirusa zmieniła niemal każdy obszar naszego życia – od codziennych, prywatnych spraw, po zawodowe. W sposób szczególny pandemia odcisnęła swoje piętno na kulturze i sztuce, zwłaszcza filmowej i teatralnej. Na długie tygodnie zamknięto bowiem kina, galerie i teatry. Dzięki współpracy PCSS oraz poznańskiego Teatru Nowego, udało się realizować bezpośrednie transmisje z kilku spektakli,  przyciągając przed ekrany komputerów kilkanaście tysięcy widzów.

Czytaj dalej

Badanie edukacyjne „Nauczyciele a edukacja zdalna”

Laboratorium Innowacyjnej Edukacji PCSS zaprasza nauczycieli do wzięcia udziału w badaniu edukacyjnym „Nauczyciele a edukacja zdalna”. Ankieta ma na celu zebranie opinii i doświadczeń związanych z pracą nauczycieli podczas trwania epidemii koronawirusa.

Czytaj dalej