Aktualności

Otwarte zaproszenie do nowych pilotaży biznesowych w ramach EOSC DIH

EOSC DIH ogłosiło drugie zaproszenie do składania ofert dla pilotaży biznesowych (EoI). Celem jest wsparcie przedsiębiorstw, opracowujących innowacyjne rozwiązania oraz – dzięki technologiom i usługom EOSC – pomoc we wprowadzaniu produktów i usług na rynek. Termin na składanie ofert mija 24 czerwca 2022 r.

Czytaj dalej

Podpisano porozumienie w sprawie Polskiej Sieci Poligonów Technologii Autonomicznych

Główne cele porozumienia na rzecz budowy i rozwoju Sieci Poligonów Technologii Autonomicznych to wsparcie rozwoju technologii systemów bezzałogowych w Polsce oraz stymulowanie współpracy naukowo-badawczej, a także biznesowej, poprzez udostępnienie specjalistycznej, niedostępnej dotychczas infrastruktury testowej. Dyrektor PCSS – dr inż. Cezary Mazurek podpisał list intencyjny, dotyczący wspólnego działania w tym zakresie.

Czytaj dalej

Spotkanie komitetu sterującego PRACE

Na spotkaniu Komitetu Sterującego PRACE (7-8.06.2022 r.), międzynarodowego konsorcjum odpowiedzialnego za budowę infrastruktury HPC w Europie oraz współpracy naukowej z wykorzystaniem zaawansowanych obliczeń, podsumowano dotychczasową działalność drugiego etapu PRACE 2.0, zakończonego wraz z procesem udostępniania zasobów Tier-0 oraz Tier-1.

Czytaj dalej

Zapraszamy na szkolenie School with Energy (EoCoE)

EoCoE School: School with Energy (EoCoE) to szkolenie online w języku angielskim, które odbędzie się w dniach 6–8 czerwca 2022 roku. Wydarzenie, skierowane do naukowców oraz badaczy ze środowisk akademickich i przemysłu z całej Europy, współorganizuje Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe w ramach projektu EoCoE. Zapraszamy do rejestracji.

Czytaj dalej

Umowa o współpracy z Centrum Kształcenia Zawodowego w Grodzisku Wlkp.

Centrum Kształcenia Zawodowego w Grodzisku Wielkopolskim, reprezentowane przez dyrektorkę Annę Matysiak, podpisało umowę o współpracy z Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym, reprezentowanym przez dr. inż. Cezarego Mazurka – Pełnomocnika Dyrektora ICHB PAN ds. PCSS. W ramach współpracy PCSS zaangażuje się w m.in. organizację atrakcyjnych praktyk i stażów. 

Czytaj dalej

ISC 2022: zapraszamy na stoisko nr B207

Obliczenia dużej mocy, zagadnienia dotyczące nowoczesnych sieci i bezpiecznego przechowywania danych to obszary działalności Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowe, które zaprezentowane zostaną podczas ISC High Performance 2022. Tegoroczna edycja, goszcząca od 29 maja do 2 czerwca w Centrum Kongresowym w Hamburgu, odbywa się pod hasłem „Transforming the Future”.

Czytaj dalej

dr inż. Norbert Meyer powołany do 2. edycji grupy INFRAG

W kwietniu br. powołana została druga edycja grupy eskperckiej INFRAG. To niezależna grupa ekspertów, działających przy EuroHPC, której zadaniem jest określanie długofalowych planów rozwoju infrastruktury dla zaawansowanych obliczeń (HPC), skojarzonych z nimi wymagań dla infrastruktury danych, usług z tym skojarzonych. Kierownik Pionu Technologii Przetwarzania Danych PCSS – dr inż. Norbert Meyer powołany został powtórnie do nowej grupy INFRAG.

Czytaj dalej

Ivana Golub nominowana do GÉANT Community Award 2022

Nagroda Stowarzyszenia GÉANT przyznawana jest osobom, które w sposób szczególny wyróżniają się i współpracują w ramach całej społeczności. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 13 czerwca podczas inauguracji tegorocznej Konferencji TNC – największej i najbardziej prestiżowej konferencji sieci naukowych i edukacyjnych.

Czytaj dalej