5. Konferencja MIC 2011

5. Konferencja MIC 2011
PCSS oraz Microsoft Polska zapraszają na jubileuszową, piątą już konferencję Centrum Innowacji Microsoft w Poznaniu, organizowaną 16 czerwca 2011 roku. Udział w konferencji jest bezpłatny, a rejestracji można dokonać już teraz.

Konferencja, organizowana jest tradycyjnie pod hasłem „Nowoczesne Technologie Bliżej Nas”. Tematem przewodnim tegorocznych spotkań będzie przetwarzanie danych w chmurze (cloud computing).

Z wykładem specjalnym, dotyczącym wykorzystania modelu chmurowego w otwartym środowisku różnych technologii, wystąpi dr Takeji Kenda (Microsoft Research). Przedstawione zostaną wybrane aspekty techniczne technologii Azure, a także interesujące przykłady wdrożeń modelu przetwarzania chmurowego, oparte na doświadczeniach producenta, przedsiębiorstw komercyjnych, jak również na prowadzonych aktualnie w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym badaniach własnych. Poruszone zostaną również kwestie bezpieczeństwa samej chmury, jak również przetwarzanych w niej danych. Wystąpienia poprowadzą m.in. Tomasz Kopacz (Microsoft Polska), Marcin Pytlik (IT Solutions), a także pracownicy Działu Komputerów Dużej Mocy PCSS.

Konferencja odbędzie się w czwartek, 16 czerwca 2011 roku w Poznaniu (Poznański Ośrodek Nauki przy ul. Wieniawskiego 17/19), w godzinach 10:00-17:00.

Wydarzenie skierowane jest do przedstawicieli jednostek naukowych, uczelni, organizacji i przedsiębiorstw, które mogą być zainteresowane wdrożeniem lub korzystaniem z usług opartych na chmurze, a także do wszystkich pasjonatów nowoczesnych technologii informatycznych.

W kuluarach można będzie odpocząć od kwestii technicznych: wszystkim uczestnikom zaprezentujemy technologię Microsoft Kinect – kontroler, umożliwiający sterowanie postaciami w grach przy pomocy ruchów całego ciała. Jak zawsze, każdy uczestnik będzie mieć możliwość wzięcia udziału w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami.

Wstęp na konferencję jest bezpłatny i wymaga tylko wypełnienia formularza zgłoszeniowego. Reejestracja na wydarzenie została już uruchomiona pod adresem: http://mic.psnc.pl/rejestracja.

Więcej informacji o konferencji znaleźć można na stronie: http://mic.psnc.pl/konferencja.

Kontakt z Organizatorami:
Centrum Innowacji Microsoft – mic@man.poznan.pl
5. Konferencja MIC – konferencja@mic.psnc.pl
Media, PR – pr@man.poznan.pl