Bezpieczeństwo IT – szkolenia w ramach Międzynarodowych Targów Zabezpieczeń SECUREX 2012

Bezpieczeństwo IT – szkolenia w ramach Międzynarodowych Targów Zabezpieczeń SECUREX 2012
Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń SECUREX 2012 (potrwają do 26 kwietnia). Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe wraz z firmą ITTI Sp. z o.o., w ramach działalności Wielkopolskiego Klastra Teleinformatycznego – wspólnej inicjatywy Miasta Poznania, Politechniki Poznańskiej, PCSS oraz poznańskich firm IT – przeprowadzą w trakcie Targów kompleksowe warsztaty bezpieczeństwa dla kadry kierowniczej oraz specjalistów IT. Prelegentami będą Łukasz Czarniecki, Gerard Frankowski oraz Marcin Jerzak z Zespołu Bezpieczeństwa PCSS, a także Jakub Radziulis z ITTI Sp. z o.o.

Dwie różne ścieżki tematyczne zostały przygotowane z uwagi na fakt, że inaczej kwestie zabezpieczeń (w szczególności ochrony systemów teleinformatycznych) rozumiane są przez kadrę zarządzającą organizacji, a inaczej przez zespoły techniczne. Szkolenie dla kadry kierowniczej jest krótsze (1,5h) i w większym stopniu zorientowane na kwestie proceduralne i biznesowe. Druga ścieżka tematyczna jest znacznie dłuższa (4h), a poświęcono ją w przeważającej części rozwiązaniom technicznym pozwalającym na podniesienie poziomu zabezpieczeń IT w organizacji – i jako taka przeznaczona jest przede wszystkim dla administratorów sieci oraz systemów. Każda ze ścieżek zostanie powtórzona dwukrotnie. Szczegółowe informacje o programie warsztatów można znaleźć na stronie MTP SECUREX 2012.

Warsztaty odbędą się w Pawilonie 7 Międzynarodowych Targów Poznańskich, w sali 1A w następujących terminach:

• Dla kadry kierowniczej: poniedziałek 23.04 w godz. 13:30-15:00 oraz we wtorek 24.04 w godz. 10:00-11:30
• Dla kadry technicznej: wtorek 24.04 w godz. 12:30-16:30 oraz we środę 25.04 również w godz. 12:30-16:30

Wstęp na warsztaty jest wolny dla gości Targów. Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe nie prowadzi zapisów ani rejestracji na to wydarzenie. Więcej informacji na temat warsztatów (także ich dokładny program) można uzyskać na stronie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe oraz ITTI Sp. z o.o. zawiązały w maju 2011 r. Konsorcjum w obszarze wspólnej realizacji projektów naukowo-badawczych oraz usług bezpieczeństwa. Konsorcjum realizowało już w ubiegłym roku podobne szkolenia w Poznaniu i Warszawie dla sektora bankowego oraz finansów publicznych.

Więcej informacji:

Strona Międzynarodowych Targów Zabezpieczeń SECUREX 2012
• Mapa terenów MTP Securex 2012 (format PDF – 0,8 MB)
Informacje o warsztatach bezpieczeństwa na stronie MTP SECUREX 2012