e-podręcznik „na śniadanie”

e-podręcznik „na śniadanie”
Podczas środowego (26.02.2014 r.) wydania popularnego programu „Pytanie na śniadanie” w telewizyjnej Dwójce jednym z poruszanych tematów była Cyfrowa Szkoła.

W krótkim materiale filmowym zaprezentowano przykłady korzystania z urządzeń mobilnych na lekcjach w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 6 we Wrześni. Telewizyjna kamera śledziła także zespół programistów z PCSS przygotowujący platformę dla e-podręczników, sprawdzając jak treści i interfejsy, które są budowane, będą zachowywać się w docelowym podręczniku.

W studio gościł natomiast Dariusz Krupa – naczelnik Departamentu Jakości Edukacji Ministerstwa Edukacji Narodowej. Przekonywał, że na Cyfrową Szkołę składa się wiele czynników: „Urządzenia w ręku dzieci są bardzo istotne, ale potrzebna jest infrastruktura w szkole, dająca dostęp poprzez urządzenia do zasobów w chmurze”. Dodał także, że Jego marzeniem jest, by synonimem Cyfrowej Szkoły, była Twórcza Szkoła, w której nauczyciel jest mentorem, przewodnikiem po świecie wiedzy, z którego każdy uczeń będzie mógł twórczo korzystać i wybierać dla siebie to, co najważniejsze. W tym właśnie pomóc mają nowoczesne technologie, czyli e-podręczniki.

Mamy nadzieję, że zainteresowanie e-podręcznikami w programach informacyjnych nie osłabnie, a ich zalety już niedługo przełożą się na prawdziwie „twórcze” korzystanie z elektronicznych zasobów edukacyjnych. Zwłaszcza tych na platformie www.epodreczniki.pl.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.