EduLab PCSS: Lekcja historii z wojewodą wielkopolskim

EduLab PCSS: Lekcja historii z wojewodą wielkopolskim

​25 kwietnia 2019 roku w przestrzeniach Laboratorium Szkoły Przyszłości EduLab PCSS odbędzie się 10. lekcja historii z wojewodą wielkopolskim Zbigniewem Hoffmannem. Zajęcia „Inspirujemy się archiwami. Czas na grę terenową” przygotowane zostały wspólnie z PCSS.

​Laboratorium Szkoły Przyszłości to nowatorska przestrzeń edukacyjna, zlokalizowana w zabytkowej kamienicy przy ulicy Zwierzynieckiej 20 w Poznaniu. Jest to także pierwsze w Polsce edukacyjne centrum badawczo-rozwojowe, powstałe jako inicjatywa Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego, prowadzącego badania w zakresie edukacji w szczególności nad procesami uczenia się, e-Umiejętnościami, pracą grupową, interakcją użytkowników z usługami sieciowymi oraz aplikacjami nowej generacji.

Laboratorium, powstałe w roku 2016 r., umożliwia realizację innowacyjnych edukacyjnych projektów w tym badawczo-rozwojowych w skali kraju i świata. Pozwala na udział w wymagających eksperymentowania, poszukiwania i odkrywania interdyscyplinarnych przygodach edukacyjnych dla dzieci i młodzieży z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii takich jak:

zaawansowane systemy projekcji,
Internet Rzeczy,
rozszerzona rzeczywistość,
Wirtualna rzeczywistość,
gry edukacyjne
programowalne roboty.