GeeCON 2010 – pełen sukces PCSS

GeeCON 2010 – pełen sukces PCSS
Druga edycja międzynarodowej konferencji GeeCON związanej z językiem JAVA, która odbywała się w ubiegłym tygodniu w Poznaniu, zakończyła się organizacyjnym sukcesem, także dla Poznańskiego Centrum Superkomputerowo Sieciowego.
GeeCON 2010 to druga edycja konferencji, której tematyka skupia się wokół języka Java i technologii opartych na Java Virtual Machine. W ubiegłym roku, podczas premierowej odsłony w Krakowie, spotkania przyciągnęły około 350 miłośników JAVY. W stolicy Wielkopolski GeeCON cieszył się jeszcze większą popularnością.

Poznańska konferencja organizowana była przez Polish Java User Group, Poznań Java User Group i stowarzyszenie Grupa Informatyczno-Kulturalna przy wsparciu PCSS, miasta Poznania oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Spotkania i wykłady odbywały się w Multikinie 51 przy ul. Królowej Jadwigi. Podczas trzech dni trwania konferencji około 450 uczestników wzięło udział w 40 różnego rodzaju wykładach, przygotowanych przez znanych nie tylko w Europie, ale również na świecie, praktyków związanych z samym językiem Java i pokrewnymi technologiami. Wśród nich znaleźli się m in. Andy Bosch – autor pierwszego w Niemczech opracowania na temat Java Server, czy Craig L. Russel – jeden z najbardziej doświadczonych członków Apache Software Fundation.

Uczestnicy poznańskiego GeeCONa mieli okazję wymienić doświadczenia dotyczące nowoczesnych metod wytwarzania oprogramowania, architektury rozproszonych systemów informatycznych oraz metodyk zarządzania zespołami programistycznymi.

Zgodnie z opinią większości uczestników tegoroczna konferencja odniosła także spory sukces organizacyjny. Ponad 90% osób pytanych w ankiecie o sposób jej przygotowania, wyraziło się o niej pozytywnie. O tym jak sprawnie została ona przeprowadzona, świadczyć może fakt, że wielu uczestników porównywało poznańskiego GeeCONa do konferencji DEVOXX – największej tego typu imprezy w Europie, gromadzącej ponad 3000 uczestników z całego świata.

Nie samą Javą żyli jednak uczestnicy tegorocznego spotkania. Wieczorem czekały na nich różne atrakcje, takie jak zawody bilardowe. Złocisty płyn, kije i bile nie zdołały jednak przysłonić miłości do Javy…

Ogromny wkład w końcowe powodzenie organizowanej w stolicy Wielkopolski konferencji miało również PCSS. Poznańskie Cetrum Superkomputerowo Sieciowe zaangażowane było w techniczną obsługę imprezy, w tym w rejestrację jej przebiegu i udostępnienia sieci Wi-Fi. Jako komentarz do całości pracy specjalistów z PCSS mogą służyć słowa jednego z zagranicznych gości: „Jestem zaskoczony, że sieć rzeczywiście działa. DEVOXX powinien uczyć się od GeeCona.”