ICT 2015: Witamy w Lizbonie!

ICT 2015: Witamy w Lizbonie!
Pod hasłem „Innovate, Connect, Transform” odbędzie się w Lizbonie ICT 2015 Event – największe międzynarodowe spotkanie informacyjno-networkingowe pod kątem uczestnictwa w projektach Programu Horyzont 2020 w obszarze technologii informacyjnych i komunikacyjnych (20-22.10.2015 r.). W wydarzeniu udział weźmie PCSS.

Spotkania ICT Event (w poprzednich latach nazywane również ICT Proposers Day) organizowane są przez Komisję Europejską, przy okazji ogłaszania Programu Pracy dla otwieranych konkursów w obszarze ICT.

Głównym celem tego typu spotkań jest ułatwienie nawiązywania kontaktów pomiędzy potencjalnymi wnioskodawcami (naukowcami, wynalazcami, politykami oraz przedstawicielami przedsiębiorstw i organizacji pozarządowych z sektora ICT) zainteresowanymi udziałem w konkursach ICT w ramach Programu Horyzont 2020 (a wcześniej w ramach 6. i 7. Programu Ramowego). Podczas sesji networkingowych będzie istniała możliwość prezentacji organizacji, obszarów badawczych i pomysłów projektowych oraz zapoznania się z pomysłami innych uczestników spotkania, a tym samym nawiązania bezpośrednich kontaktów pod przyszłą współpracę.

Na tegorocznym ICT Event, na stoisku nr i31, PCSS zaprezentuje aktualne wyniki prac w dwóch projektach. Pierwszy z nich to chmurowa platforma bibliotek cyfrowych dla małych instytucji kultury, opracowana przez PCSS w ramach projektu europejskiego LoCloud. Drugi – system bazujący na IoT (Internet of Things) dla monitorowania środowiska.

Oba projekty idealnie wpisują się w tematykę tegorocznego spotkania, skupiającą się wokół mikrorozwiązań, mających wpływ na społeczeństwo globalne.