Laboratorium Aerosfera Lotnisko Rzeczy

ul. Lotnicza 7
62-065 Kąkolewo

https://aerospacelab.psnc.pl/

 

Celem AerospaceLab jest budowa kompetencji oraz potencjału usługowo-produktowego PCSS w zakresie zastosowań systemów informatycznych dla UAV i UGV & robotics oraz zwiększania poziomu bezpieczeństwa w przestrzeni powietrznej i naziemnej. Realizowane prace B+R skupione są na podnoszeniu poziomu automatyzacji i autonomii cyberfizycznych systemów przy wykorzystaniu sieci komputerowych nowej generacji, sensorów, systemów chmurowych i brzegowych i sieci 5G, którymi dysponuje PCSS oraz partnerzy naukowo-przemysłowi.

Nowe laboratoria AerospaceLab w przestrzeni lotniska Kąkolewo EPPG umożliwią nawiązanie dalszej partnerskiej współpracy B+R z wiodącymi instytucjami zajmującymi się rozwojem lotnictwa bezzałogowego w kraju, Europie i na świcie.

Lotnisko w Kąkolewie od 2017 roku należy do Aeroklubu Poznańskiego i wspólnie z Politechniką Poznańską Centrum Kształcenia Lotniczego jest wykorzystywane do wsparcia szkoleń lotniczych. Położone jest w gminie Grodzisk Wielkopolski, 58 km od centrum Poznania.

 

Dojazd do AerospaceLabs:

  • samochodem: z Poznania kierować się na drogę krajową nr 32 (E261), na obwodnicy Grodziska Wielkopolskiego kierować się do Kąkolewa, drogą wojewódzką nr 308.