Inteligentna Przestrzeń Laboratoriów Przyszłości

ul. Zwierzyniecka 20
60-814 Poznań

http://futurelabs.psnc.pl

Historyczna kamienica przy ul. Zwierzynieckiej 20 stanowi dla Poznaniaków inspirującą przestrzeń do tworzenia innowacji ICT i wymiany idei, gdzie oprócz miejsca do codziennej pracy, znajdziemy otwartych ludzi oraz ciekawe wydarzenia. PSNC Future Labs liczy ponad 2000 m2 na sześciu kondygnacjach. Znajdują się w niej tzw. żywe laboratoria, czyli przestrzenie wyposażone w najnowocześniejsze urządzenia teleinformatyczne, w których poznańskie firmy i organizacje będą mogły testować lub demonstrować innowacyjne rozwiązania. W dużej mierze PSNC Future Labs przyczynia się do podejmowania wyzwań o charakterze społecznym w takich obszarach jak inteligentne miasto, samodzielność osób zagrożonych wykluczeniem, e-zdrowie, czy ekologia. W założeniach jest to preinkubator usług, przedsięwzięć i projektów udostępniający żywe laboratoria (living labs) dziedzinowe w metodologii „proof-of-concept” i stosujący mechanizmy badania satysfakcji użytkowników.

 

Dojazd do PSNC Future Labs:

  • transportem publicznym z Dworca Głównego PKP/PKS; należy udać się na przystanek tramwajowy „Poznań Główny” i wybrać tramwaj nr 18 w kierunku OGRODY (rozkład jazdy MPK). Następnie należy wysiąść na przystanku „Rondo Kaponiera” (drugi z kolei przystanek) i udać się przejściem podziemnym na ul. Zwierzyniecką (kierunek Ogrody). Kamienica znajduje się po prawej stronie.
  • transportem publicznym z lotniska Ławica; należy wybrać linię autobusową nr 159 (rozkład jazdy MPK), następnie wysiąść na przystanku „Rondo Kaponiera” (13 przystanków) i udać się przejściem podziemnym na Zwierzyniecką (kierunek Ogrody). Kamienica znajduje się po prawej stronie.
  • taksówką; rekomendujemy wybór jednej z zarejestrowanych korporacji, np. (61) 8222-222, (61) 8519-519, (61) 8222-333. Prosimy nie wybierać taksówki bez uprzedniego zamówienia telefonicznego! (taksówki stojące pod dworcem kolejowym są bardzo drogie). Zalecamy skorzystać także z dedykowanych aplikacji zrzeszających transport samochodami osobowymi, jak iTaxi czy Uber .
  • carsharing; w mieście funkcjonuje kilka firm oferujących wynajem samochodów „na minuty”; dokładne oferty firm znaleźć można na stronach operatorów oraz portalu miejskim: https://www.poznan.pl/carsharing/
  • rowery miejskie; w Poznaniu działa także system Poznańskiego Roweru Miejskiego; warunki korzystania z tej formy transportu opisane są w serwisie: https://poznanskirower.pl/