Jest wiosna, są bociany!

Jest wiosna, są bociany!
Nadeszła długo oczekiwana wiosna! Jej początek w podpoznańskich Chybach obwieściły swym przylotem bociany. Gniazdo z czerwononogimi przybyszami można obserwować w Internecie dzięki przekazowi PCSS.

Jeszcze dzień wcześniej reporterzy „Wiadomości” z żalem pokazywali puste gniazdo. Dziś w swoim wiosenno-letnim apartamencie pojawiło się bocianie małżeństwo. Ich codzienne troski i radości, a przede wszystkim przygotowania do przycięcia potomstwa, możemy obserwować dzięki kamerze ustawionej na kominie budynku.

Już po raz ósmy, od 19 marca 2004 roku, na stronie http://www.bociany.kalinski.pl/ prowadzona jest „bociania” transmisja on-line. Wspomniany serwis jest miejscem, w którym spotykają się miłośnicy tych pięknych ptaków. Tutaj mogą skorzystać nie tylko z wideotransmisji „na żywo”, ale także wymienić się spostrzeżeniami na interaktywnym chacie oraz skomentować wydarzenia na forum.

Przekaz strumieniowy realizowany jest przez PCSS w ramach projektu „emiter”. Transmisja odbywa się za pomocą kamery przemysłowej z lampą podczerwieni z przepustowością 252 kbps w technologii otwartych kodeków OGG Theora/Vorbis.

Amatorom bocianiego podglądania życzymy wielu wrażeń, a boćkom zdrowego potomstwa.