Konferencja „Samorząd w Erze Cyfrowej”

Konferencja „Samorząd w Erze Cyfrowej”

Podczas jednodniowej konferencji „Samorząd w Erze Cyfrowej do 2030 r. – Wpływ nowoczesnej Technologii na Pracę Samorządu i Perspektywy Rozwoju”, która odbyła się 25 kwietnia 2024 roku w Młodzikowie, samorządowcy i specjaliści z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnej, dyskutowali o sposobie wykorzystania innowacji cyfrowych przez samorządy i lokalne społeczności.

Tematyka spotkania, którego organizatorem była firma COMP S.A., skupiała się wokół aktualnych trendów i najlepszych praktyk w budowaniu nowoczesnych, odpornych na zagrożenia rozwiązań IT, wspomagających lepsze funkcjonowanie samorządów. Jednodniowe spotkanie było okazją do dyskusji i wymiany doświadczeń w tym właśnie zakresie.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele niemal wszystkich samorządów wojewódzkich z całej Wielkopolski. Paweł Grajkowski z Zespołu Sprzedaży przedstawił prezentację o PCSS, przybliżając szerokiemu gronu odbiorców pakiety rozwiązań, będących aktualnie w naszej ofercie: Proste Pismo, Otwarte Dane EOSC, Nabór czy dLibra.

Innowacyjne produkty i usługi dedykowane samorządom, zaprezentowane zostały także na stoisku w części wystawienniczej przez dr. inż. Adama Minkowskiego z Działu Usług Internetu Przyszłości.