Nagroda „new@poland” dla Platformy technologicznej www.epodreczniki.pl

Nagroda „new@poland” dla Platformy technologicznej www.epodreczniki.pl
Projekt „Platforma technologiczna www.epodreczniki.pl” realizowany dla Ministerstwa Edukacji Narodowej został wyróżniony nagrodą „new@poland” przez Związek Pracodawców Technologii Cyfrowych Lewiatan. Twórcą platformy technologicznej w tym projekcie jest Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.

Kapituła nagrody złożona z autorytetów świata biznesu i nauki, przyznała to wyróżnienie doceniając zaangażowanie Ministerstwa w stworzenie projektu, który zmienia polską szkołę na lepsze poprzez wprowadzenie nowoczesnych, multimedialnych, cyfrowych treści do wykorzystania w nauczaniu w szkołach zarówno przez uczniów, nauczycieli jak i rodziców.

Wręczenie nagrody odbyło się podczas Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie 2 października 2014 podczas debaty śniadaniowej „Czy IT rzeczywiście służy transformacji społeczeństwa, biznesu, państwa, czy jest tylko narzędziem do usprawniania procesów?” organizowanej przez Związek Pracodawców Technologii Cyfrowych Lewiatan.

Przypomnijmy, że Platforma technologiczna e-podręczników spełnia kluczowe wymagania odnośnie poziomu bezpieczeństwa oprogramowania oraz zabezpieczeń infrastruktury obliczeniowo-sieciowej. Wykorzystując najnowsze technologie chmurowe zapewnia w dynamiczny sposób skalowalność liczby użytkowników końcowych oraz wspiera ciągłą integrację z zewnętrznymi systemami IT wdrażanymi w szkołach, np. e-dzienniki i systemy e-Learning.

Partnerzy merytoryczni:
• edukacja wczesnoszkolna – Grupa Edukacyjna S. A.
• przedmioty humanistyczne – Uniwersytet Wrocławski
• matematyka i przedmioty informatyczne – Politechnika Łódzka
• przedmioty przyrodnicze – Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu