Noc Naukowców 2017: zapraszamy na Zwierzyniecką 20!

Noc Naukowców 2017: zapraszamy na Zwierzyniecką 20!

Uczestników tegorocznej Nocy Naukowców – po raz drugi w historii – zapraszmy do FutureLab, czyli Laboratoriów Przyszłości PCSS na Zwierzyniecką 20! Bądź z nami w „Jedyną taką noc w Europie”, by zajrzeć m.in. do Laboratorium innowacyjnej edukacji, Laboratorium inteligentnego otoczenia oraz wirtualnie zwiedzić superkomputery w nowoczesnej serwerowni.

Będziemy z Wami już od godziny 18.00 aż do północy! Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy:

 • Laboratorium Innowacyjnej Edukacji
  Zobacz na własne oczy jak będzie wyglądać szkoła przyszłości. Poznaj nowe narzędzia i metody edukacji.Weź udział w lekcji z zakresu algorytmiki z wykorzystaniem wirtualnych klocków, Oculus Rift, interaktywnych stołów czy technologii immersyjnej CAVE.
 • Laboratorium Nowych Mediów
  Weź udział w produkcji filmu w technologii 3D. Poznaj tajniki wykorzystywanych w Hollywood kamer filmowych, skanera 3D czy jedynego w Polsce drona do realizacji zdjęć specjalnych. Poznaj też zasady obróbki dźwięku i obrazu oraz system motion capture; do czego służy i jak to się dzieje, że animowane postaci poruszają się w filmie jak żywe.
 • Laboratorium Inteligentnego Otoczenia
  „Interaktywna mozaika”- zapraszamy do przestrzeni immersyjnej, w której zanurzony jest uczestnik zabawy. Pod stopami gracza umieszczona jest wirtualna plansza do gry. Zadaniem gracza jest ułożenie zadanego wzoru, na planszy na której stoi. Gracz steruje swoją aktywnością w grze ruchami własnego ciała, przemieszczając się po płytkach planszy i zmieniając ich stany. Koniec gry następuje, gdy mozaika zostaje poprawnie ułożona – uzyskaj najkrótszy czas i wygraj!
 • Laboratorium Humanistyki Cyfrowej
  Cyfrowe zbiory dziedzictwa kulturowego, biblioteki cyfrowe, nowe metody łączenia technologii z kulturą i humanistyką. Poznaj kompleksowy proces digitalizacji oraz fotografowania 3D. Digitalizuj razem z nami!

Więcej informacji na temat tegorocznej Nocy Naukowców można znaleźć TUTAJ.