Nominacje do Nagrody Kryształowej Brukselki 2018

Nominacje do Nagrody Kryształowej Brukselki 2018

Ogłoszono listę nominowanych do tegorocznej edycji Nagrody Kryształowej Brukselki w kategoriach: nauka, biznes, administracja samorządowa, podmioty non-profit oraz nagroda indywidualna. Wśród nich znalazł się – w Kategorii Indywidualnej – kierownik Pionu Technologii Przetwarzania Danych PCSS – dr inż. Norbert Meyer oraz Instytut Chemii Bioorganicznej PAN PCSS w kategorii Nauka – instytuty naukowe PAN.

Kryształowa Brukselka to nagroda przyznawana przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE od 2001 r. za sukcesy w Programach Ramowych Unii Europejskiej. Nagroda jest cenionym wśród naukowców i przedsiębiorców wyróżnieniem za innowacyjność i wkład w rozwój polskiej nauki i gospodarki.

W tym roku Kryształowa Brukselka zostanie wręczona po raz ósmy. Wyróżni za wybitne osiągnięcia w realizacji i promocji projektów programów ramowych na przestrzeni ostatnich 20 lat. Wiąże się to z tym, że w 2018 roku podsumowane zostanie 20 lat uczestnictwa Polski w Programach Ramowych Badań i Innowacji Unii Europejskiej oraz obchodzona jest 20. rocznica powstania Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE, wspierającego uczestnictwo polskich podmiotów w tych programach.

Przypomnijmy, że Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe afiliowane przy Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN otrzymało Kryształową Brukselkę już trzykrotnie, w latach 2004, 2010 oraz 2016.

Tegorocznych laureatów poznamy podczas uroczystej gali wręczenia Nagród Kryształowej Brukselki 2018, która odbędzie się 6 czerwca w Warszawie.

źródło: https://www.kpk.gov.pl