O ARM1 i TIN na Konferencji „Badania i Innowacje w obszarze bezpieczeństwa – wymiana międzynarodowych doświadczeń”

O ARM1 i TIN na Konferencji „Badania i Innowacje w obszarze bezpieczeństwa – wymiana międzynarodowych doświadczeń”

10-12 maja 2016 r. odbędzie się w Warszawie konferencja organizowana przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej oraz Polską Platformą Bezpieczeństwa Wewnętrznego – „Badania i Innowacje w obszarze bezpieczeństwa – wymiana międzynarodowych doświadczeń”. Podczas wydarzenia zaprezentowany zostanie system ARM1 oraz TIN (Tekstowa Indeksacja Nagrań).

Tegoroczna międzynarodowa konferencja zorientowana jest na identyfikację i wypracowanie optymalnych sposobów współpracy pomiędzy przedstawicielami nauki, przedsiębiorcami oraz służbami i instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo, w ramach prac badawczo-rozwojowych.

Konferencja stanowić będzie idealną okazję do nawiązania kontaktów i budowania europejskich konsorcjów, które w 2016 i 2017 roku będą ubiegać się o granty w ramach programu Horyzont 2020. Warto podkreślić, iż jest to pierwsze tej skali, po Security Research Conference 2011, międzynarodowe wydarzenie w Polsce poświęcone tematyce prac B+R w obszarze bezpieczeństwa.

11 maja – trzeciego dnia konferencji w czasie trwania sesji dot. projektów B+R z obszaru bezpieczeństwa, dotychczasowe wyniki projektu ARM-1 przedstawi Mariusz Owsianny. Zaawansowany system automatycznego rozpoznawania i przetwarzania mowy polskiej na tekst, dedykowany dla służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa zaprezentuje kierownik projektu Ewa Kuśmierek.

Stoisko prezentujące system ARM oraz TIN (Tekstowa Indeksacja Nagrań) poprowadzi natomiast Jerzy Chochulski.

Więcej informacji znaleźć można TUTAJ.