O programie edukacyjnym „AI for Youth” w materiale BBC

O programie edukacyjnym „AI for Youth” w materiale BBC

Na portalu głównego brytyjskiego kanału informacyjnego pojawił się materiał wideo poświęcony programowi edukacyjnemu, opracowanemu przez firmę INTEL, a realizowanemu w Polsce przez Laboratorium Innowacyjnej Edukacji PCSS. Oprócz rozmowy z uczestnikami przedsięwzięcia, zaprezentowano także zaplecze technologiczne oraz potencjał PSNC Future Labs.

W ramach realizowanego programu PCSS prowadzi szkolenia z zakresu Sztucznej inteligencji (AI) oraz tworzenia innowacji z wykorzystaniem Design Thinking. Zapewnia także platformę edukacyjną PIONIER Research & Classroom, której częścią jest środowisko programistyczne, przystosowane do realizacji projektów w obszarze Data, Widzenia komputerowego oraz Programowania neurolingwistycznego (NLP). Po zakończeniu kursu jego uczestnicy potrafią tworzyć własne algorytmy AI oraz mają głębokie zrozumienie procesów i zastosowań tej technologii.

W materiale, który realizowano m.in. w siedzibie PCSS, znalazły się rozmowy z finalistami programu AI4Y 2019, a także z dr. hab. inż. Krzysztofem Kurowskim – Zastępcą Pełnomocnika Dyrektora IChB PAN ds. PCSS.

Zapraszamy do obejrzenia wideo: http://www.bbc.com/storyworks/digitally-enlightened/intel.