Open Call w projekcie DIH4CPS

Open Call w projekcie DIH4CPS

Konsorcjum DIH4CPS ogłosiło pierwsze otwarte zaproszenie do składania wniosków w projekcie dedykowany przedsiębiorstwom, które chcą rozwinąć własną implementację technologii typu CPES (Cyber physical and embedded systems) w procesie, produkcie lub usłudze, zwiększając przy tym wskaźniki innowacyjności i zaawansowania technologicznego działalności.

Rodzaje działań, które kwalifikują się do otrzymania wsparcia finansowego to eksperymenty ukierunkowane na zwiększenie możliwości europejskich start-upów, MŚP i spółek o średniej kapitalizacji w zakresie wprowadzania innowacyjnych produktów lub usług z zaawansowanymi technologiami cyfrowymi w dziedzinie CPES. Następujące tematy technologiczne będą przedmiotem zainteresowania (ale nie tylko) w ramach otwartego zaproszenia do składania wniosków:

  • cyfrowe bliźniaki
  • rozszerzona rzeczywistość
  • sztuczna inteligencja
  • nowoczesne interfejsy użytkownika.

PCSS jest jednym z partnerów projektu, reprezentując jeden z Digital Innovation Hubs (HPC4Poland). DIH zapewnia dostęp do wiedzy technicznej i nowoczesnej infrastruktury, umożliwiając partnerom prototypowanie technologii i wsparcie w jej rozwoju.

Zainteresowanych projektem zapraszamy na drugie webinarium, które odbędzie się 21 lipca br. Zapis wideo z pierwszego webinarium dostępne będzie już wkrótce.

Więcej informacji znaleźć można na stronie: http://dih4cps.eu/open-calls.