PCSS na Women in Tech Summit 2024

PCSS na Women in Tech Summit 2024

10 000 uczestników, 5 000 prezentacji na 5 scenach – to tylko niektóre, imponujące liczby, tegorocznej, szóstej edycji konferencji PERSPEKTYWY: Women in Tech Summit, która odbędzie się w Warszawie w dniach 12-13 czerwca 2024 roku. Podobnie jak w roku ubiegłym, w towarzyszącej konferencji przestrzeni expo, PCSS zaprezentuje realizowane aktualnie projekty i inicjatywy, a specjaliści związani z poznańskim Centrum wezmą udział w dyskusji panelowej. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy.

Główną misją wydarzenia, organizowanego od 2018 roku, jest wzmocnienie kobiet w obszarze technologii i nauki oraz wykreowanie Polski na główny europejski hub tematyki kobiet w technologiach. Summit to też największe w Europie targi pracy dla kobiet w branży technologicznej – dla osób, które są na początku swojej kariery w IT/Tech, dla tych, które myślą o przebranżowieniu się i szukają nowych dróg, oraz dla studentek i studentów.

Women in Tech to dwa dni pełne wiedzy, inspiracji i wymiany doświadczeń na pięciu scenach z wykładami ekspertek i liderek branży Tech & IT. Organizatorzy zapowiadają także 60 merytorycznych warsztatów, 50 tech-talków oraz 500 indywidualnych sesji mentoringowych. W przestrzeni wystawienniczej pojawi się blisko 100 stoisk najbardziej innowacyjnych firm na świecie. Wśród nich stanie także boks poznańskiego Centrum, na którym prezentowane będą najnowsze realizacje w ramach prowadzonych aktualnie projektów i inicjatyw, takich jak hakaton QL Future, które zgodnie z jednym z głównych tematów wydarzenia, związane są ściśle z technologiami kwantowymi. Na stoisku PCSS planowana jest m.in. prezentacja pierwszego w Polsce komputera kwantowego ORCA, nadarzy się również okazja do rozmowy z ekspertami, którzy w przystępny sposób przybliżą jego działanie.

W tym roku po raz pierwszy wystartuje Scena Science ze specjalnym programem Meet Quantum, realizowanym wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji oraz specjalistami z Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK), PCSS, Akademii Górniczo-Hutniczej, IQM Quantum Computers oraz Uniwersytetu Warszawskiego.

Pierwszego dnia wydarzenia, w środę 12 czerwca o godz. 17:35, swoją prezentację przedstawi Rossy Nguyen, Dyrektor ds. produktu w ORCA Computing. W swoim wystąpieniu przybliży m.in. efekty współpracy brytyjskiej firmy z PCSS, związanej z instalowanym w Poznaniu kwantowym systemem ORCA Computing’s PT-1, opartym na kwantowych systemach fotonicznych.

Więcej informacji na temat wydarzenia znaleźć można na stronie: https://womenintechsummit.pl.