PCSS nawiązuje współpracę z ITTI w dziedzinie bezpieczeństwa IT

PCSS nawiązuje współpracę z ITTI w dziedzinie bezpieczeństwa IT
20.05.2011. Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe nawiązało współpracę z poznańską firmą ITTI sp. z o.o. w zakresie bezpieczeństwa IT. Konsorcjum powstało w wyniku współpracy podmiotów działających na rynku komercyjnym, świadczących kompleksowe usługi doradcze w zakresie bezpieczeństwa IT.

Połączenie szerokich kompetencji oraz doświadczenia, zdobywanego przez partnerów na nieco odmiennych płaszczyznach ich działalności, niesie za sobą znaczący potencjał, umożliwiający uzyskanie efektu synergii w odniesieniu do wspólnie realizowanych przedsięwzięć. Szeroki zakres oferowanych przez konsorcjum usług skierowany jest do podmiotów komercyjnych oraz jednostek sektora finansów publicznych.

ITTI sp. z o.o. jest firmą założoną w roku 1996, zatrudniającą obecnie ok. 70 osób. od 2001 r. należy do ITIC – International Telecom and IT Consultants Group. ITTI realizuje niezależne od producentów doradztwo w zakresie telekomunikacji i informatyki oraz aspektów biznesowych obu tych dziedzin, a także prowadzi badania stosowane dotyczące informatyki i telekomunikacji oraz projekty interdyscyplinarne. Firma jest dwukrotnym laureatem nagrody „Kryształowej Brukselki” (2006 r. i 2010 r.), w 2008 r. uzyskała tytuł lidera przedsiębiorczości w Wielkopolsce, a rok później – Nagrodę Polskiego Towarzystwa Informatycznego za innowacyjność (2009 r.) oraz Nagrodę MON za działalność naukową w obszarze technologii obronnych (2009 r.).