PCSS partnerem technologicznym KASSK 2018

PCSS partnerem technologicznym KASSK 2018

Wzorem lat ubiegłych, PCSS został partnerem strategicznym Konferencji Administratorów Szkolnych Sieci Komputerowych (KASSK), która odbędzie się 6-8 kwietnia 2018 roku w Nowym Tomyślu. Konferencja przeznaczona jest dla nauczycieli i pracowników instytucji oświatowych, zainteresowanych nowoczesną, wysokiej jakości edukacją, dla tych którzy pragną się rozwijać i poszukiwać nowych, skutecznych metod kształcenia.

KASSK organizowana jest jak przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu. Podczas trzydniowego wydarzenia poruszona zostanie kwestia cyfryzacji szkół w Polsce oraz wpływ technologii na proces dydaktyczno-wychowawczy. Przygotowane wykłady, spotkania warsztatowo-seminaryjne, ćwiczenia oraz panele, będa okazją do wymiany doświadczeń, dzielenia się wiedzą i praktyką, kontaktu z najnowocześniejszą technologią, spotkań z profesjonalistami, z ekspertami, do których często trudno dotrzeć.

Podczas wydarzenia specjaliści z PCSS przeprowadzą edukacyjne warsztaty, pokazujace jak wykorzystać nowoczesne usługi ICT i e-zasoby w przedmiotach humanistycznych:

  • Zmień lekcję w przygodę, czyli gra terenowa w praktyce szkolnej cz.1 i cz. 2 (Zbigniew Karwasiński).

Dodatkowo PCSS zapewni wsparcie techniczne przy obsłudze audio-wizualnej sali konferencyjnej.

Więcej informacji na temat Konferencji znaleźć można TUTAJ.