PCSS światową stolicą chirurgii otolaryngologicznej LIVE

PCSS światową stolicą chirurgii otolaryngologicznej LIVE
Niemal 3 000 lekarzy i studentów z 59 krajów z całego świata, w tym z Alaski, Australii, Japonii i Korei Południowej, dzięki transmisji internetowej w Sieci PIONIER, wzięło udział w trzeciej edycji Europejskiej Sesji Internetowej „Chirurgia Laryngologiczna LIVE”. Wydarzenie (13 XII 2017 r.) odbyło się dzięki współpracy European Laryngological Society (ELS), Kliniki Otolaryngologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego (PCSS) i Miasta Poznań.

Celem, odbywajacej się już po raz trzeci, sesji było pokazanie najnowszych metod operacyjnych stosowanych przez chirurgów z czołowych europejskich klinik laryngologicznych. Aktywny udział w wydarzeniu wzięły szpitale z Genui, Barcelony, Marsylii, Luksemburga, Giessen, Leiden, Essen, Cagliari oraz Poznania.

Kliniki, biorące udział w wydarzeniu, były ze sobą połączone poprzez platformę zdalnej współpracy medycznej medVC, umożliwiającą wielopunktową komunikację audio-wideo w czasie rzeczywistym. medVC pozwala na wielostrumieniową transmisję wideo z kamer operacyjnych, mikroskopów, endoskopów oraz innych urządzeń medycznych w jakości High Definition (HD). Dzięki takiemu połączeniu chirurdzy z klinik będą w ciągłym kontakcie podczas całej sesji oraz będą mogli wymieniać się spostrzeżeniami i wzajemnie przekazywać sobie wiedzę. W celu spotęgowania efektu edukacyjnego, cała sesja będzie również nadawana w jakości HD przez Internet z wykorzystaniem Platformy Naukowej Interaktywnej Telewizji PlatonTV, której operatorem jest PCSS.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony uczestników – lekarzy i studentów kierunków medycznych, jak i ogólnopolskich mediów.

Materiały, dotyczące trzeciej edycji Europejskiej Sesji Internetowej „Chirurgia Laryngologiczna LIVE”, pojawiły się m.in. w Faktach TVN oraz w serwisie informacyjnym TVP Info.

Materiał Faktów TVN dostępny jest TUTAJ.

Materiał TVP info. w programie Telexpress Extra dostępny jest TUTAJ (2′ 00”).