Prezentacja usług Platformy Obsługi Nauki na UAM

Prezentacja usług Platformy Obsługi Nauki na UAM
W najbliższy wtorek, 15 kwietnia 2014 r. na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbędzie się prezentacja usług Platformy Obsługi Nauki PLATON.

Celem projektu PLATON, realizowanego przez 22 Miejskie Ośrodki Akademickie w latach 2008-2012, było wsparcie codziennych prac naukowych za pośrednictwem nowoczesnej e-infrastruktury. W oparciu o Sieć PIONIER lokalne ośrodki, takie jak PCSS, udostępniły instytucjom naukowym, badawczym oraz uczelniom wachlarz rozwiązań wspomagających ich prace.

W efekcie wszyscy użytkownicy sieci naukowej mogą korzystać bezpłatnie z zaawansowanych usług sieciowych, takich jak: mobilna sieć bezprzewodowa eduroam, zdalne aplikacje i maszyny wirtualne na żądanie – usługi kampusowe, komunikacja za pośrednictwem wideokonferencji wysokiej rozdzielności, archiwizacja i backupy w usłudze powszechnej archiwizacji oraz naukowa platforma telewizyjna Platon TV.

Zastosowanie tych rozwiązań może przybierać rozmaite scenariusze, które zależą od specyficznych potrzeb wykorzystujących je dziedzin badawczych. Nie są to usługi zamkniętej architektury ”z pudełka”, ale elastyczne systemy, które możemy dostosować do nowych wyzwań nauki.

Prezentacja poszczególnych usług oraz scenariuszy ich użycia, przygotowana specjalnie dla pracowników i studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, odbędzie się 15 kwietnia 2014 r., od godz 12.00-13.00 w sali A Wydziału Matematyki i Informatyki na Kampusie Morasko.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie amu.edu.pcss.pl.