PSNC Digital Future Talks: Techno medycyna – Jak wspierać zdrowie za pomocą cyfrowych rozwiązań?

PSNC Digital Future Talks: Techno medycyna – Jak wspierać zdrowie za pomocą cyfrowych rozwiązań?

Pytanie jak dostosować technologię do potrzeb zdrowotnych człowieka jest jednym z najważniejszych, jakie zadają sobie naukowcy i specjaliści od IT. Odpowiedzi szukali także twórcy najnowszego odcinka PSNC Digital Future Talks, przyglądając się z bliska projektom i inicjatywom prowadzonym w Poznańskim centrum Superkomputerowo-Sieciowym.

Gościem Magdaleny Baranowskiej-Szczepańskiej i Damiana Niemira jest Michał Kosiedowski – Kierownik Działu Usług Internetu Przyszłości w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym.

Twórcy podcastu zastanawiają się, jak dostosować nowoczesną technologię do potrzeb zdrowotnych człowieka. Pojawią się zatem takie zagadnienia jak cyfrowe monitorowanie stanu zdrowia (profilaktyka), diagnozowanie chorób w domu, opieka nad pacjentami przy pomocy systemów komputerowych i cyfrowe wsparcie dla seniorów. Dowiemy się także jaką rolę odgrywa technologia w komunikacji z osobami dotkniętymi głęboką niepełnosprawnością intelektualną. Nie zabraknie też tematu sztucznej inteligencji.

Wszystkie odcinki podcastów PCSS dostępne są na stonie: https://www.pcss.pl/podcast.