Raport projektu TuEuropeana 2017

Raport projektu TuEuropeana 2017
W repozytorium instytucjonalnym PCSS dostępny jest raport podsumowujący drugą edycję projektu TuEuropeana, realizowaną w 2017 roku przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny we współpracy z PCSS.

TuEuropeana to polska inicjatywa o zasięgu krajowym, której celem jest zwiększenie widoczności i przedstawienie potencjału polskich i europejskich cyfrowych kolekcji, ze szczególnym uwzględnieniem platformy Europeana, ale także przybliżenie różnym grupom odbiorców funkcjonalności i sposobów ponownego wykorzystania archiwów. W ramach drugiej odsłony projektu, realizowanej od października do grudnia 2017 roku, zrealizowano serię działań edukacyjno-informacyjnych, koncentrujących się na trzech głównych obszarach: edukacji, twórcach, przedstawicielach tzw. branży kreatywnej i instytucjach – właścicielach cyfrowych kolekcji archiwalnych.

Przypomnijmy, że 24 i 25 listopada 2017 roku w przestrzeni EduLab PCSS odbyły się dwudniowe warsztaty poświęcone wykorzystaniu cyfrowych zasobów Europeany oraz polskich serwisów z cyfrowymi kolekcjami w innowacyjnych działaniach edukacyjnych. Fotorelacja z wydarzenia dostępna jest TUTAJ.

Raport dostępny jest TUTAJ.