Rekordowy hackathon przeciwko wirusowi

Rekordowy hackathon przeciwko wirusowi

Ogłoszono zwycięzców pierwszego paneropejskiego hackathonu EUvsVirus, który przez trzy dni zgromadził rekordową liczbę – ponad 20 000 – uczestników. Celem wydarzenie było stworzenie innowacyjnych rozwiązań w walce przeciwko epidemii koronawirusa. W hackathonie, w roli mentorów, wzięli udział przedstawiciele poznańskiego Centrum.

Przypomnijmy, że organizatorem wydarzenia, które odbyło się 24-26 kwietnia, była Komisja Europejska. Zadaniem uczestników, podzielonych na zespoły, było rozwiązanie problemów m.in. w zakresie zdrowia i życia w warunkach pandemii koronawirusa, ciągłości działania, pracy na odległość i edukacji, spójności społecznej i politycznej, a także finansów cyfrowych.

W 37 wyzwaniach wzięło udział ponad 20 000 uczestników w całej Europy, a także ze Stanów Zjednoczonych. W sumie przedstawiono ponad 2️ 100 rozwiązań. Największa liczba uczestników zgłosiła się z Włochy (2359), Hiszpanii (2260) i Niemiec (2188). Polska z 340 zgłoszonymi uczestnikami uplasowała się ostatecznie na 15. miejscu.

W wydarzeniu aktywnie brali udział także przedstawiciele PCSS; dr inż. Cezary Mazurek, uczestniczył w hackathonie w roli jurora w dziedzinie “Health & Life” w wyzwaniu: Real time communication & prevention, natomiast Adam Olszewski był mentorem w kategorii Challenge Lead #C12 Protecting Employees w domenie Business Continuity

Pełna lista nagrodzonych znajduje się TUTAJ.