Ruszył Nabór 2014

Ruszył Nabór 2014
W przedszkolach i szkołach w całej Polsce rozpoczął się nabór na nadchodzący rok. Po raz kolejny systemową obsługę rekrutacji do placówek prowadzi PCSS.

System rekrutacji został stworzony w PCSS w porozumieniu z Urzędem Miasta Poznania, Kuratorem Wielkopolskim i dyrektorami poznańskich szkół. Sprawdzone w Poznaniu moduły wdrażane są w kolejnych lokalizacjach i obecnie PCSS rozwijając system współpracuje z 18 organami prowadzącymi placówki oświatowe w Polsce. System hostowany jest na serwerach PCSS.

System Nabór jest pierwszym systemem łączącym w sobie elektroniczną rekrutację do wszystkich szczebli placówek oświatowych: żłobków, przedszkoli, oddziałów zerowych, szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Podzielony jest na dwa moduły:

• rekrutacja – pozwala na przeprowadzanie rekrutacji do poszczególnych typów placówek
• praca bieżąca, który służy do przechowywania aktualnych informacji na temat przydziału poszczególnych uczniów do oddziałów. System gromadzi dane na poziomie wszystkich roczników, co zapewnia możliwość: kontroli obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego, kontroli obowiązku szkolnego oraz kontroli obowiązku nauki.

Więcej informacji na temat Naboru 2014 znajdziecie Państwo tutaj.