SC17: HPC connects

SC17: HPC connects
Konferencja Supercomputing oraz towarzysząca jej wystawa (12-17.11. 2017 r.) to najważniejsze i największe na świecie wydarzenie w branży komputerów dużej mocy. Tegoroczna edycja gości w Denver (Kolorado), skupiając się pod hasłem „HPC connects”. Tradycyjnie, wśród centrów prezentujących swoje dokonania, jest również PCSS.

Jak co roku organizatorzy wydarzenia zadbali o różnorodność programu. I tak, oprócz sesji, wykładów i paneli dyskusyjnych, zaplanowano także warsztaty, testy oraz pokazy. Dodatkową atrakcją będzie m.in. ogłoszenie finalistów ACM Gordon Bell Prize – nagrody przyznawanej za największe osiągnięcia w dziedzinie HPC.

Supercomputing to także towarzysząca konferencji wystawa. Na stoisku nr 981 najnowsze dokonania w dziedzinie HPC i wyniki prac naukowo-badawczych w międzynarodowych projektach, wśród setek wystawców, prezentuje Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.

Podczas wydarzenia przedstawiony został również najnowszy ranking najszybszych superkomputerów na świecie, czyli lista TOP500. Orzeł/Eagle, maszyna z PCSS, znajduje się w pierwszej dwusetce, plasując się na 172 miejscu.

Dodatkowo opublikowano również listę GREEN500, ranking najbardziej energooszczędnych superkomputerów na świecie, na której superkomputer z PCSS znajduje się na 139 miejscu.