SC’2013: witamy w Denver

SC’2013: witamy w Denver
Supercomputing 2013, czyli największe na świecie spotkanie środowisk ICT, skupionych wokół tematów wydajnego przetwarzania danych (HPC – High Performance Computing), sieci komputerowych, składowania oraz analizy danych, odbędzie się w Denver, w stanie Kolorado. Konferencji, trwającej od 17 do 22 listopada, towarzyszyć będzie jak co roku wystawa (18-21.11.2013), na której już po raz ósmy, polskie dokonania w dziedzinie IT prezentować będzie PCSS wraz z Konsorcjum PIONIER.

Tegoroczna konferencja wyjątkowa będzie nie tylko pod względem liczby uczestników. Okazuje się, że rok 2013 to rok jubileuszowy nie tylko dla PCSS, które obchodzi 20-lecie swojej działalności, ale także dla najważniejszej konferencji ICT na świecie – Supercomputing odbywać się będzie już po raz 25.

Program SC’2013 to jednak przede wszystkim skupienie uwagi na najnowszych i najbardziej innowacyjnych działaniach w zakresie aplikacji, środowisk programowania, oprogramowania, systemów operacyjnych, architektur, intensywnego przetwarzania i przechowywania danych. Hasłem przewodnim 25. w historii spotkania będzie „HPC Everywhere”.

Rezultaty prac badawczych, podczas towarzyszącej Konferencji wystawie, zaprezentuje, już po raz ósmy, Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe oraz Konsorcjum PIONIER. Na stoisku numer 3737 przedstawione zostaną m.in. chmurowe usługi Sieci PIONIER, projekty CoolEmAll, Addonas, Alien, 100Net, Kiwi, czy e-podręczniki. Zaprezentowana zostanie również nowa inicjatywa – ICTBioMed – konsorcjum skupiające instytucje zajmujące się zagadnieniem biomedycyny, a współpracujące m. in. w ramach badań nad nowotworami.

Podczas SC’2013 nastąpi także premierowa odsłona prototypowego klastra, pracującego w PCSS, z nowatorskim systemem chłodzenia gorącą wodą, stworzonego przez firmę ICEOTOPE. Jest to unikalny na skalę światową klaster, o najprawdopodobniej najlepszym na świecie wskaźniku PUE (Power Usage Effectiveness), wynoszącym 1,018.

Polskie akcenty podczas tegorocznej Konferencji SC to także internetowy blog, stworzony specjalnie na to wydarzenie. Zapraszamy do śledzenie pojawiających się na nim wpisów.

Blog dostępny jest pod tym adresem.

 

Ulotka Coolemall, e-podręczniki
Ulotka ICTBioMed
Ulotka Felix, Addonas, Alien, 100Net
ICETOPE, Kiwi