Seminarium Inkubatora WINS

Seminarium Inkubatora WINS

Przez trzy dni, 20-22 marca 2019 roku, w siedzibie PCSS odbywać się będzie specjalistyczne seminarium tematyczne „Wielkopolskie Innowacje Społeczne”. Podczas wydarzenia zaprezentowanych zostanie 30 nowych, innowacyjnych mikrousług opiekuńczych.

Końca dobiega 3-letni okres prac w ramach Inkubatora WINS dedykowanego tworzeniu innowacji społecznych, mających na celu poprawę codziennego życia osób starszych i z niepełnosprawnościami. Podczas semiarium wszyscy innowatorzy, realizujący innowacje w ramach Inkubatora, zaprezentują rezultaty swojej pracy.

Dzień pierwszy seminarium (środa, 20 marca) poświęcony będzie innowacjom dla osób starszych, w tym innowacjom wdrażanym w domach pomocy społecznej. W drugim dniu (czwartek, 21 marca) organizatorzy i uczestnicy skupią się na innowacjach dla osób z niepełnosprawnością fizyczną i niepełnosprawnością powstałą na skutek choroby czy zdarzenia losowego oraz na innowacjach dla dzieci z niepełnosprawnościami i wspierających opiekunów osób zależnych. Trzeci dzień (piątek, 22 marca) dotyczyć będzie innowacji dla osób neuronietypowych oraz dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Semiarium odbędzie się w siedzibie PCSS, ul. Jana Pawła II 10 w Poznaniu.

Więcej informacji znaleźć można na stronie Inkubatora WINS.​