Szczegółowa agenda 4. Konferencji MIC

Szczegółowa agenda 4. Konferencji MIC
Do tegorocznej konferencji Centrum Innowacji Microsoft pozostało nieco ponad dwa tygodnie. Najwyższa zatem pora na przedstawienie szczegółowej agendy.

Konferencja rozpocznie się o godzinie 10:00 – bardzo prosimy jednak o przybycie wcześniej (praca na stanowisku rejestracyjnym będzie trwać już od godziny 9:00), ponieważ ze względu na bardzo bogaty program organizatorzy nie będą mogli pozwolić sobie na opóźnienie rozpoczęcia. Chcemy również uniknąć sytuacji, w której uczestnicy wchodzą na salę podczas przemówień powitalnych.

Konferencję otworzą: dr Maciej Stroiński, Pełnomocnik Dyrektora IChB PAN ds. PCSS oraz Dariusz Piotrowski, dyrektor działu Developer and Platform Group w firmie Microsoft Polska. Następnie gość specjalny – Tomasz Kopacz z MS Polska przedstawi zagadnienia programowania w… chmurach.

Po przerwie kawowej na tapetę zostanie wzięta interoperacyjność. Po dwóch prezentacjach technicznych (Gerard Frankowski i Michał Żyliński) odbędzie się panel dyskusyjny pod hasłem „Interoperacyjność – wymiar legislacyjny a aspekty praktyczne”, moderowany przez Wiesława Paluszyńskiego z Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Bardziej szczegółowe informacje o panelu publikowaliśmy niedawno.

O godz. 13.15 przewidziano godzinną przerwę, przeznaczoną na konferencję prasową oraz lunch. Uwaga! W odróżnieniu od lat poprzednich spotkanie z mediami odbędzie się w osobnej sali nr 311 (II piętro) – przede wszystkim ze względu na niekorzystne warunki pogodowe nie będzie możliwe komfortowe korzystanie z patio.

W kolejnej części konferencji zaprezentowane zostaną przykłady wdrożeń. Robert Cecko (PCSS) zaprezentuje usługę telewizji naukowej, w projekcie Platon, a reprezentanci Politechniki Poznańskiej (Dariusz Brzeziński oraz dr Jacek Kobusiński) – wybrane aspekty systemu obsługi szpitali Eskulap.

To jeszcze nie wszystkie atrakcje! Ponieważ pięć prezentacji z rzędu mogłoby okazać się zbyt dużą dawką wiedzy na raz, blok poświęcony wirtualizacji i zdalnemu zarządzaniu odbędzie się po kolejnej krótkiej przerwie kawowej. Głos zabiorą reprezentanci PCSS: Jacek Kochan, Jerzy Mikołajczak i Marek Zawadzki.

Ostatnim akcentem konferencji będzie konkurs, podczas którego będzie można wygrać – jak co roku – ciekawe nagrody. Po tej ceremonii przedstawiciele Microsoft Polska oraz PCSS krótko podsumują konferencję i pożegnają uczestników. Pożegnamy się około godziny 17:15 – chętni będą mogli zwiedzić jeszcze salę superkomputerową Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego. Na stanowisku rejestracyjnym po zakończeniu konferencji będzie można odebrać swój certyfikat udziału.

Poniżej przedstawiamy szczegółową agendę konferencji. Można ją także pobrać w formacie PDF.

Pobierz agendę w formacie PDF (174 kB)

Mamy nadzieję, że przygotowane prezentacje okażą się interesujące, a czas spędzony na konferencji MIC – zaowocuje w przypadku każdego uczestnika po wielokroć. Zmian w agendzie nie przewidujemy, ale w przypadku nieoczekiwanych wydarzeń o wszystkim będziemy informować na stronie MIC.

Uruchamiamy również podstronę z najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) – można tam znaleźć wiele informacji związanych z dojazdem i pobytem na konferencji. W przygotowaniu jest też materiał przybliżający naszych prezenterów.