Targi „Aktywni 50+”: stoisko PCSS

Targi „Aktywni 50+”: stoisko PCSS
W miniony weekend (16-17.03.2013) odbyła się kolejne edycja targów „Aktywni 50+”, podczas których osoby dojrzałe mogą zapoznać się z szeroką gamą artykułów oferowanych przez firmy komercyjne oraz organizacje pozarządowe, zadbać o zdrowie i urodę, a także zapoznać się z nowymi technologiami. Wśród wystawców znalazło się również PCSS, promując dwa projekty – Silhouette oraz Helps.

W ramach prezentacji wyników projektu SILHOUETTE, przedstawiono przykłady najlepszych praktyk wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych do wspomagania seniorów. Praktyki te objęły zastosowanie technologii wideokonferencyjnych w telewsparciu samotnych seniorów w górzystym regionie Asturia w Hiszpanii, pochodzącą z Finlandii usługę wsparcia żywienia opartą o inteligentne urządzenie składające się zamrażarki i piekarnika czy łatwe w obsłudze osobiste urządzenia wspierające bezpieczną komunikację zapobiegając upadkom i bezpieczne poruszanie się poza domem, w tym osób z problemami z pamięcią. Prezentacja na stoisku połączona była z multimedialnym wykładem na scenie głównej Targów.

Budowę użytecznych aplikacji wsparcia aktywności osób dojrzałych PCSS podjęło w projekcie HELPS, który współdzielił z projektem SILHOUETTE stoisko Centrum na Targach „Aktywni 50+”. Prototyp jednej z takich aplikacji stanowił punkt główny prezentacji prac projektu HELPS. Stacja e-profilaktyki zdrowotnej składająca się z cyfrowych urządzeń medycznych podłączonych bezprzewodowo do komputera z ekranem dotykowym cieszyła się sporym zainteresowaniem odwiedzających Targi seniorów. W ciągu dwóch dni demonstracji prototypu stacji badanie ciśnienia, saturacji krwi i wieku płuc przeprowadziło 100 osób.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.