TERENA i DANTE połączyły siły, tworząc Stowarzyszenie GÉANT!

TERENA i DANTE połączyły siły, tworząc Stowarzyszenie GÉANT!
7 października 2014 roku na spotkaniu w Berlinie członkowie TERENY (Trans-European Research and Education Networking Association) i akcjonariusze DANTE (Delivery of Advanced Network Technology to Europe Ltd.) przegłosowali reorganizację dwóch wspomnianych organizacji w nowe stowarzyszenie o nazwie Géant Association.
Restrukturyzacja TERENY i DANTE jest odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczności, skupionej wokół NREN-ów, a jej celem jest wyznaczanie nowego etapu w dziedzinie wspólnych badań i działań na rzecz edukacji w Sieci w Europie.

Na stanowisko tymczasowego przewodniczącego zarządu Stowarzyszenia GÉANT został powołany Pierre Bruyère – dyrektor BELnet, belgijskiej krajowej Sieci badawczo-edukacyjnej. Wcześniej Bruyère przez trzy lata pełnił funkcję prezesa TERENY. Nowo powołany przewodniczący stwierdził: „Stowarzyszenie GÉANT zostało powołane, by wspierać współpracę w Sieci, jej infrastrukturę i usługi na rzecz badań naukowych oraz edukacji, przyczyniając się do wzrostu gospodarczego i konkurencyjności w Europie”.

Więcej informacji na temat GÉANT Association wraz z linkami do nowej, tymczasowej, strony internetowej, zostanie opublikowane w najbliższy wtorek – 14.10.2014 r.

Przypomnijmy, że PCSS wraz z Konsorcjum PIONIER są długoletnimi i aktywnymi członkami TERENY. W 2005 roku PCSS był gospodarzem i organizatorem Konferencji TERENA – największej i najbardziej prestiżowej konferencji sieci naukowo-akademickich na Starym Kontynencie. Każda jej edycja gromadzi ponad pół tysiąca uczestników; specjalistów i menadżerów głównych sieci w Europie, a także organizacje badawcze, uczelnie wyższe i przedstawicieli przemysłu.