Transmisja PlatonTV: 10. Tydzień Mózgu

Transmisja PlatonTV: 10. Tydzień Mózgu

Tradycyjnie, jak co roku, zapraszamy na spotkania w ramach 10. Tygodnia Mózgu (12-16 marca 2018 r.), współorganizowanego przez Oddział Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu, Instytut Chemii Bioorganicznej PAN oraz Instytut Genetyki Człowieka PAN. Bezpośrednią transmisję internetową z wydarzenia przeprowadzi PlatonTV PCSS.

​Mózg ludzki jest najbardziej skomplikowanym dziełem natury. Poznanie funkcjonowania naszego mózgu jest największym wyzwaniem współczesnej nauki i dlatego na całym świecie prowadzone są intensywne badania.

Celem wydarzenia, które na stałe wpisało się w kalendarz poznańskich wydarzeń, jest przybliżenie prowadzonych badań i przedstawienie cząstki ich wyników podczas Światowych Dni Mózgu. Organizatorzy starają się specjalistyczną wiedzę przekazać w sposób zrozumiały i ciekawy.

W tym roku w czasie popołudniowych spotkań będziemy poruszać następujące tematy:

  • choroba Alzheimera,
  • padaczka nabyta,
  • uzależnienia,
  • myślenie pozytywne,
  • profilaktyka, leczenie i zapobieganie udarom.

Po wykładach będzie czas na krótką dyskusję z prelegentami

Organizatorzy przygotowali 10 wykładów, koncert oraz wystawę, które odbędą się holu i sali Dużej Ośrodka Nauki PAN przy ul. Wieniawskiego 17/19 w Poznaniu, codziennie od godz. 17.00 do 19.00, a w poniedziałek do godz. 20.00.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest TUTAJ.