Transmisje PlatonTV: XV Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. H. Wieniawskiego

Transmisje PlatonTV: XV Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. H. Wieniawskiego

Od 8 do 23 października 2016 r. potrwają zmagania w XV Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Transmisję, rejestrację i publikację treści materiałów wideo przeprowadzi PlatonTV PCSS. PCSS zapewnia również dostęp do sieci na potrzeby produkcji Konkursu.

Inicjatorem międzynarodowych spotkań młodych skrzypków był bratanek Henryka, Adam Wieniawski, a organizatorem Warszawskie Towarzystwo Muzyczne. Jego celem było propagowanie muzyki kompozytora oraz zapewnienie promocji wybitnym skrzypkom. Kolejne edycje miały się odbywać co pięć lat, jednak plany przerwała II wojna światowa. Drugi konkurs zorganizowany został po 17 latach w 1952 w Poznaniu. Od tej chwili konkurs odbywa się regularnie co pięć lat w Auli UAM, a organizatorem jest poznańskie Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego.

Konkurs odbywa się co pięć lat i jest zaliczany do najstarszych konkursów skrzypcowych na świecie. W tym roku Honorowym Przewodniczącym konkursowego jury jest Krzysztof Penderecki.

Więcej na temat zmagań w Konkursie można znaleźć TUTAJ.

Transmisja rozpocznie się w sobotę, 8 października od godz. 15:00.