VISIONAIR Open Forum – zapraszamy!

VISIONAIR Open Forum – zapraszamy!
Już 5 i 6 lutego 2014 r. w Poznaniu odbędzie się konferencja VISIONAIR Open Forum 2014. Wydarzenie poświęcone będzie integracji usług i budowie platformy wizualizacyjnej wysokiej jakości w ramach projektu VISIONAIR, która udostępniana jest nieodpłatnie naukowcom i badaczom z krajów Europy już od 3 lat.

Projekt VISIONAIR zrzesza 25 partnerów z 12 krajów, którzy oferują niemal 30 specjalistycznych infrastruktur wizualizacyjnych podzielonych tematycznie na 4 obszary: Wizualizacja dla potrzeb nauki, Wirtualna rzeczywistość, Systemy wysokiej rozdzielczości (UHD) oraz platformy zdalnej współpracy.

Istotnym zadaniem realizowanym w ramach projektu jest bezpłatne udostępnianie – w oparciu o rozdzielane na zasadach konkursowych krótkie granty (+/- 15 dni) – infrastruktury badawczej i wizualizacyjnej dla indywidualnych naukowców i innych projektów europejskich. W ramach projektu VISIONAIR organizowane są otwarte konkursy (open calls) dla naukowców zainteresowanych wykorzystaniem infrastruktury badawczej partnerów zrzeszonych
w konsorcjum (np. laboratoria wizualizacyjne, laboratoria projektowania w technologii 3D, systemy Cave itp.). Dotychczas przeprowadzono i refinansowano ok. 90 takich wizyt.

W trakcie konferencji Open Forum będzie można zdobyć podstawowe informacje o projekcie VISIONAIR, prowadzonych w jego ramach pracach badawczych i integracyjnych oraz poznać przykłady wykorzystania infrastruktury wizualizacyjnej. Zaprezentowanych zostanie kilkanaście demonstracji, w tym: zdalny wykład w jakości UHD, zdalna współpraca przy projektowaniu modeli 3D, wirtualne rozproszone muzeum, wspomaganie zdalnego treningu sportowego w 3D oraz wiele innych.

Spotkanie odbędzie się w Poznaniu, w auli Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN przy ul. Wieniawskiego 17/19, a wykłady i prezentacje prowadzone będą w języku angielskim.

Koszt uczestnictwa, w zależności od wybranych sesji: 20-90 EUR.

Wstępna agenda spotkania dostępna jest pod tym linkiem.

Rejestracji można dokonać tutaj.

Zapraszamy na stronę projektu: http://www.infra-visionair-eu/