Warsztaty EduLab podczas VIII Festiwalu Nauki i Techniki w Mielcu

Warsztaty EduLab podczas VIII Festiwalu Nauki i Techniki w Mielcu
58 warsztatów, 22 pokazy, 12 wykładów i 10 konkursów. To liczby tegorocznego VIII Festiwalu Nauki i Techniki, który odbył się 1 i 2 czerwca w Regionalnym Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania w Mielcu. Podczas pokazów i warsztatów zaprezentowano również elementy nowatorskiej przestrzeni edukacyjnej EduLab, przygotowanej przez specjalistów z Laboratorium Szkoły Przyszłości z Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego.

Główne cele, przyświecające organizatorom wydarzenia, to rozbudzenie wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych zainteresowań naukowo-technicznych związanych głównie z lotnictwem, kosmonautyką, informatyką, programowaniem i robotyką, promowanie nowoczesnych i aktywnych metod nauczania, a także włączenie nauczycieli w proces angażowania uczniów w działania wymagające kreatywności w trakcie rozwiązywania realnych problemów z wykorzystaniem współczesnych technologii.

Podczas dwudniowego Festiwalu specjaliści z Laboratorium Szkoły Przyszłości EduLab PCSS zorganizowali pokazową lekcję „Przygody Scottiego”, w której udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Mielcu. Przeprowadzili również warsztaty „Nauka programowania z grą Scottie Go!”, a także pokazy Laboratoria szkoły przyszłości.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć TUTAJ.

Poniżej krótkie wideo zrealizowane podczas warsztatów.