Webinarium dla nauczycieli: „Praca wychowawców klas w okresie edukacji zdalnej”

Webinarium dla nauczycieli: „Praca wychowawców klas w okresie edukacji zdalnej”

Wielkopolski Zespół ds. Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży pod przewodnictwem wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka zaprasza wielkopolskich nauczycieli na webinarium, poświęcone wyzwaniom stawianym przed wychowawcami w czasie edukacji zdalnej. Współorganizatorami wydarzenia, które odbędzie się 14 maja br., będą Wielkopolski Urząd Wojewódzki, Wielkopolskie Kuratorium Oświaty oraz PCSS.

Podczas webinarium, organizowanego w siedzibie poznańskiego Centrum, prezentacje przedstawią:

Adresatem konferencji są wychowawcy, ale też dyrektorzy szkół, wspierający nauczycieli w ich pracy. Prowadzący webinarium zajmą się prawnymi, pedagogicznymi, psychologicznymi i technologicznymi aspektami zdalnego nauczania.

Zapisy na webinarium odbywają się przez newslettery Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Konferencję będzie można oglądać również na facebookowym profilu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Przypomnijmy, że na początku lutego br. podczas konferencji „Dzieci i młodzież w sieci. Funkcjonowanie i przeciwdziałanie zagrożeniom” powołanie do Wielkopolskiego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży otrzymał dyrektor PCSS dr inż. Cezary Mazurek.