Wideo: III Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Halina Czerny-Stefańska in Memoriam

Wideo: III Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Halina Czerny-Stefańska in Memoriam
Szymon Nehring, student Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, wygrał III Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Halina Czerny-Stefańska In Memoriam. Konkurs organizowany przez Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu był w całości transmitowany na żywo w Internecie w ramach usługi naukowej interaktywnej telewizji HD Sieci PIONIER przez Platon TV (PCSS).
Główna nagroda, którą otrzymał Szymon Nehring to 25 tys. złotych. Nehring otrzymał także Nagrodę Towarzystwa im. Haliny Czerny-Stefańskiej i Ludwika Stefańskiego za najlepsze wykonanie Nokturnu Fryderyka Chopina oraz nagrodę rektora Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu w postaci zaproszenia do udziału w Wielkim Recitalu w Auli UAM.

II nagrodę w wysokości 15 tys. złotych otrzymała Eka Bokuchava z Gruzji, a III (10 tys. zł) Andrzej Wierciński z Warszawy. Wyróżnienia po 2 tys. złotych otrzymali Łukasz Byrdy, student Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie Waldemara Andrzejewskiego i Joanny Marcinkowskiej oraz Kaori Kashimoto i Suzuko Sakakibara z Japonii. Nagrodę Stowarzyszenia Kultury Europejskiej Ikonosfera otrzymała Kinga Mikołajczak, studentka Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie Macieja Pabicha.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo przygotowanego przez Platon TV, podsumowującego konkursową rywalizację.