Wklaster i PCSS na Targach Cebit 2012

Wklaster i PCSS na Targach Cebit 2012
Już po raz trzeci PCSS wraz z Wielkopolskim Klastrem Teleinformatycznym i Miastem Poznań zaprezentuje swoje osiągnięcia na Targach Cebit w Hanowerze (6-10.03.2012 r.). To największe europejskie wydarzenie z dziedziny ICT obywać się będzie pod hasłem „Managing Trust – Zarządzanie zaufaniem“.

PCSS i Miasto Poznań zaprezentują się na oficjalnym stoisku Polski w hali 6 na stanowisku nr B46, organizowanym przez Ministerstwo Gospodarki, promującym w ten sposób najlepsze polskie marki z dziedziny innowacyjnych technologii. Wklaster, którego członkiem jest PCSS promować się będzie natomiast na stoisku 2 w hali 5 organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Poznańskie Centrum, jako członek wspierający działania Wklastra będzie, tradycyjnie już, reprezentował środowisko nauki. W Hanowerze przedstawione zostaną jedne z najważniejszych gałęzi prac badawczych, prowadzonych w PCSS – eHealth oraz technologie wizualizacji. W ramach tej pierwszej odbędzie się promocja platformy Wielkopolskiego Centrum Telemedycyny (WCT) oraz projektu HIPERMED (na tę okazję przygotowano specjalny promocyjny materiał wideo). Zaawansowane prace nad wizualizacją prezentowane będą natomiast na ścianie projekcyjnej złożonej z 36 monitorów LCD 24-calowych, o łącznej rozdzielczości 12K, natomiast materiały trójwymiarowe będą prezentowane na telewizorze 3D. Na tak przygotowanym „zestawie” przedstawione zostaną materiały wideo przygotowane przez zespół Naukowej Interaktywnej Telewizji HD projektu PLATON.

Jak co roku, targi w Hanowerze, cieszą się ogromną popularnością, nie tylko wśród wystawców, ale także wśród użytkowników indywidualnych. Szacuje się, że hale targowe odwiedzi w tym roku ponad 3000 gości z 100 krajów. Dzięki jedynej w swoim rodzaju formule – łączącej targi, konferencje, wykłady światowych sław, eventy korporacyjne i rozmowy w kuluarach – CeBIT inspiruje do nawiązywania nowych kontaktów biznesowych, daje impuls do rozwoju branży i ułatwia osiągnięcie sukcesu na rynku.

W ramach edycji 2012, w dniach 6-10 marca, stoiska i wykłady zgrupowane zostaną w cztery duże obszary tematyczne: CeBIT pro, gov, life i lab. Na „CeBIT pro” zagoszczą wydajne i bezpieczne rozwiązania dla przedsiębiorstw komercyjnych. W ramach „CeBIT gov” zgromadzone będą produkty i usługi dla sektora publicznego oraz dla służby zdrowia. Zadaniem „CeBIT life” jest pokazanie produktów w działaniu i przybliżenie nowych modeli biznesowych uwzględniających zmianę roli współczesnych konsumentów. „CeBIT lab” to platforma prezentacji przełomowych innowacji i trendów jutra.