Zapraszamy na Noc Naukowców 2023!

Zapraszamy na Noc Naukowców 2023!

Jak nagrać profesjonalny podcast, do czego służy komputer kwantowy i dlaczego warto wrócić do fotografii analogowej? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w tę jedyną noc, Noc Naukowców. Już 29 września zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, łączące naukę z zabawą. Czekamy na Was w siedzibie PCSS!

Przed nami 17. edycja jednego z najpopularniejszych wydarzeń, promujących naukę – Noc Naukowców 2023. Wraz z ośmioma poznańskimi instytucjami zapraszamy wszystkich miłośników nauki i zgłębiania wiedzy do wspólnej zabawy. Podczas tegorocznej imprezy odbędą się wykłady, warsztaty i pokazy, a każdy znajdzie coś dla siebie!

Tradycyjnie, w ostatni piątek września, zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie. Będziemy towarzyszyć naukowcom w ich codziennej pracy; zajrzymy do laboratoriów, podpatrzymy doświadczenia, spróbujemy własnych sił. W tym roku po raz pierwszy zapraszamy do przestrzeni Centrum Badawczego Polskiego Internetu Optycznego, ul. Jana Pawła II nr 10 w Poznaniu, gdzie czekać na Was będą naukowcy z PCSS oraz Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN.

Oto, co w tym roku przygotowaliśmy:

  • INNOWACYJNA PRZESTRZEŃ PCSS

Pakiet 5 wydarzeń, w tym: wirtualne zwiedzanie serwerowni, przestrzeń pełna robotów i dronów, digitalizacja analogowych negatywów.

  • WARSZTATY „JAK NAGRAĆ PROFESJONALNY PODCAST?”
  • OTWARTA PRZESTRZEŃ ROZRYWKOWO-TECHNOLOGICZNA

Baw się i ucz razem z nami bez żadnych ograniczeń; KOMPONUJ MUZYKĘ Z NAMI, POZNAJ KOMPUTER KWANTOWY, WEŹ UDZIAŁ W KONKURSACH NA STOISKU EUROPEJSKIM, ZAPROGRAMUJ MINI-FARMĘ oraz PRZETESTUJ SYMULATOR LOTU MYŚLIWCEM.

  • NAUKOWA PRZESTRZEŃ ICHB PAN

Pakiet 5 wydarzeń: JĘZYK NAUKI, WYŚCIGI DNA POD WPŁYWEM POLA ELEKTRYCZNEGO, NIEZWYKŁA CZĄSTECZKA DNA – STWÓRZ WŁASNĄ, DNA WE WŁASNEJ KUCHNI oraz ROBOTY, LASERY I GRZYBY W LABORATORIUM ICHB PAN

Szczegółowy program wydarzeń dostępny jest na stronie Nocy Naukowców 2023.