30-lecie Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego

30-lecie Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego

13 i 14 września 2023 roku Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe obchodziło trzydziestolecie swojej działalności. Pracownicy, współpracownicy, partnerzy oraz zaproszeni goście mieli okazję nie tylko do wspólnego świętowania, ale także do spotkania i podsumowania wielu lat aktywności poznańskiego Centrum.

Obchody jubileuszowe rozpoczęły się w środę (13 września br.) uroczystą Mszą Świętą w Bazylice Archikatedralnej koncelebrowaną przez Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolitę Poznańskiego. Następnie zaproszeni goście wzięli udział w specjalnej sesji jubileuszowej w Ośrodku Nauki Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu, podczas której złożono gratulacje i życzenia na ręce Kierownictwa PCSS. Wieczorem w Muzeum Narodowym w Poznaniu odbyła się uroczysta gala. Zaproszeni goście mieli okazję nie tylko podziwiać zebrane w muzeum zbiory, ale także wirtuozerską grę skrzypaczki Kasi Szubert.

W czwartek (14 września 2023 r.) odbyła się pierwsza, jubileuszowa edycji konferencji naukowej PSNC Days. W czasie wydarzenia zaprezentowano wyniki współpracy, tak krajowej, jak i zagranicznej, w ramach realizowanych w PCSS projektach i inicjatywach.

Na zakończenie obchodów goście przenieśli się na lotnisko w Kąkolewie, by dzięki Aeroklubowi Poznańskiemu im. Wandy Modlibowskiej oraz Grupie Żelazny, podziwiać podniebne akrobacje, a także posłuchać coverów w wykonaniu Big Bandu „Po Godzinach”.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Zdjęcia Magdalena Madaj i Olga Ormańczyk.