7. Program Ramowy od podstaw

7. Program Ramowy od podstaw
Branżowy Punkt Kontaktowy IT organizuje w najbliższych dniach dwa spotkania, podczas których przybliżone zostaną uczestnikom podstawowe zagadnienia dotyczące 7. Programu Ramowego Unii Europejskiej (7. PR). Spotkania te są adresowane są do przedstawicieli firm i jednostek naukowych, które do tej pory nie miały styczności z 7. Programem Ramowym oraz osób chcących usystematyzować swoją wiedzę w tym zakresie.
Już w najbliższą środę, 21 kwietnia, odbędzie się Dzień informacyjny poświęcony 7. PR, podczas którego zaprezentowane zostaną m.in. cele programu, formalne aspekty uczestnictwa w projektach, praca eksperta Komisji Europejskiej przy ocenie wniosku oraz możliwości finansowania projektów ICT.

Tydzień później, 28 kwietnia, przeprowadzone zostaną krótkie warsztaty nt. poruszania się po stronach internetowych 7. PR. Warsztaty podzielone będą na dwie części. Podczas pierwszej z nich dowiedzą się Państwo m.in. jak znaleźć informacje o otwartych konkursach, dokumentach i projektach realizowanych w 7. PR, zarejestrować swoją organizację w bazie 7. PR oraz jak szukać partnerów do projektów. Druga część warsztatów poświęcona będzie systemowi składania wniosków projektowych, zwanemu EPSS. Krok po kroku przedstawiona zostanie tu procedura rejestracji wniosku, a następnie jego uzupełniania i wysyłania do Komisji Europejskiej.

7. Program Ramowy trwa już czwarty rok, przez co na większości związanych z nim szkoleń pomijane są podstawowe założenia programu, które są znane większości uczestników. Teraz nadarza się okazja, by zapoznać się z programem od podstaw, w związku z czym serdecznie zapraszamy!