Transmisja na żywo z 2. Tygodnia Mózgu w Poznaniu

Transmisja na żywo z 2. Tygodnia Mózgu w Poznaniu
W dniach 15-19 marca 2010 r. będzie obchodzony Światowy Tydzień Mózgu (Brain Awareness Week), którego celem jest propagowanie wiedzy o mózgu i budowanie w społeczeństwie świadomości znaczenia badań nad układem nerwowym. Transmisję internetową na żywo z tego wydarzenia przeprowadzi zespół PCSS; będzie ona dostępna na oficjalnej stronie wydarzenia, http://www.pan.poznan.pl/tydzien_mozgu.
Światowy Tydzień Mózgu jest organizowany w Polsce już po raz jedenasty. Pomysł popularyzacji wyników badań nad mózgiem powstał w Stanach Zjednoczonych w drugiej połowie lat 90. Od tego czasu, co roku na całym świecie są organizowane specjalne sesje wykładowe, podczas których naukowcy z różnych dyscyplin nauki prezentują najnowsze wyniki swoich badań. W 2010 r. Światowy Tydzień Mózgu będzie obchodzony w kilku miastach Polski, m.in.: w Warszawie (11. edycja), Krakowie (9. edycja), Lublinie (5. edycja) oraz Poznaniu (2. edycja). Poznańska edycja 2. Tygodnia Mózgu odbędzie się w Sali konferencyjnej Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu.

Do realizacji nagrania użyte zostaną trzy kamery pracujące w trybie Full HD, obsługiwane przez zespół edukacji i systemów multimedialnych. Strumień wideo nadawany jest w dwóch jakościach: 1500 kb/s, 960×540 pikseli oraz 600 kb/s, 480×270 pikseli. Po zakończeniu konferencji będzie istniała możliwość pobrania materiału wideo z tej samej strony.