Bartłomiej Idzikowski nagrodzony Medalem Honoru przez Fundację Vietscha

Bartłomiej Idzikowski nagrodzony Medalem Honoru przez Fundację Vietscha

Tegoroczna edycja Konferencji TNC, która miała odbyć się w pierwszej połowie czerwca w Brighton, została odwołana z powodu pandemii koronawirusa. 11 czerwca, podczas specjalnie zorganizowanej sesji on-line, ogłoszono laureatów nagrody Medal of Honour, przyznawanej corocznie przez Fundację im. Karela Vietscha. Wyróżnieni zostali Bartłomiej Idzikowski z Działu Nowych Mediów PCSS oraz Erik Kikkenborg z NORDUnet.

​Jury okazało się wyjątkowo zgodne – laureatów wskazano jednogłośnie. Erika Kikkenborga i Bartłomieja Idzikowskiego wyróżniono za wyjątkowe zaangażowanie i wsparcie społeczności GÉANT oraz Konferencji TNC. Zespoły, którymi kierują, nadały wydarzeniu zupełnie nową jakość. To dzięki prowadzonym przez PCSS i NORDUnet transmisjom on-line tysiące ludzi z całego świata mogą stać się częścią europejskiej sieci badawczej i uczestniczyć w Konferencji, mimo geograficznych barier.

W ciągu kilku ostatnich edycji TNC, dzięki współpracy obu teamów, wprowadzono także wiele innowacyjnych rozwiązań, takich jak zaawansowany system audio-wizualny z wielkoformatowymi ekranami LED wysokiej rozdzielczości, wielokamerową transmisję „na żywo” z wykorzystaniem kranu czy obsługę serwisu rejestracji.

Już teraz ogłoszono, że przyszłoroczna edycja Konferencji odbędzie się w Brighton 21-25 czerwca.