CLAW Meeting: witamy ponownie w Poznaniu

CLAW Meeting: witamy ponownie w Poznaniu

Po dwóch latach Crisis Management Workshop (CLAW) – warsztaty z zarządzania sytuacjami kryzysowymi dla społeczności GÉANT – powróciły do stacjonarnej formy do siedziby Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego. Przez dwa dni (29-30 listopada) uczestnicy spotkania dyskutowali, ale także brali udział w praktycznych zajęciach, by wspólnie rozwiązać kryzys w fikcyjnej akademickiej sieci GuilREN.

Była tak hakerski, wypłynięcie wrażliwych danych, aresztowania – a wszystko po to, by przedstawiciele poszczególnych europejskich NREN-ów, poćwiczyli w praktyce rozwiązywanie potencjalnych zagrożeń. Scenariusz oraz realizacja warsztatów z wykorzystaniem materiałów multimedialnych, wieloekranowego studia i jednoczesnego obrazu na żywo z kilku sal, a także inscenizacja konferencji prasowej z udziałem służb specjalnych, przygotowane zostały przez zespół z Poznańskiego centrum Superkomputerowo-Sieciowego.

W wydarzeniu wzięło udział blisko 60 osób, związanych ze społecznością GÉANT, realizujących w swoich macierzystych instytucjach zadania z zakresu kontaktu z mediami, marketingu oraz Public Realations.