Dział IoT PCSS drukuje przyłbice 3D dla poznańskich szpitali

Dział IoT PCSS drukuje przyłbice 3D dla poznańskich szpitali

Dział IoT PCSS włączył się w akcję „Przyłbice 3D dla Szpitali Poznań”, zorganizowanej przez strażaka z poznańskich Jeżyc Bartosza Urbańskiego. Do tej pory dzięki wspólnej akcji – udziałowi wielu firm, instytucji i wolontariuszy – poznańskim szpitalom dostarczono 767 przyłbic.

Akcja rozpoczęła się 22 marca 2020 roku od postu umieszczonego na jednym z portali społecznościowych. Chodziło o użycie drukarek 3D w celu wydrukowania elementu przyłbicy oraz wycięciu osłonek laserem, według sprawdzonego już projektu PRUSA. Kilka dni później firma Devil Design dostarczyła filament – tworzywo używane w procesie drukowania przestrzennego. Dzięki niezwykłemu zaangażowaniu i determinacji firmy B&M, która sprowadziła brakujące na rynku osłony PET, można było rozpocząć pierwsze wydruki.

Dział Internetu Rzeczy PCSS, dzięki wyposażonemu w drukarki 3D laboratorium IoT, zgłosił pełną gotowość do pomocy. Strażacy sami montują wydrukowane przyłbice w oparciu o mocowania na głowę i usztywnienia drukowane na drukarkach i o zasłony wycięte z płytek PCV, już nawiercone i przekazane im przez, biorące udział w akcji, poznańskie firmy i instytucje.